« Powrót do artykułu

Sejmowa komisja przesunęła termin wejścia w życie Prostej Spółki Akcyjnej o rok

 Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka poparła podczas wtorkowego posiedzenia poselskie poprawki do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw, a jednym z ich skutków ma być przesunięcie o rok - do 1 marca 2021 roku - wejścia w życie przepisów dotyczącej Prostej Spółki Akcyjnej (PSA), poinformowało Ministerstwo Rozwoju (MR). Resort chciał, aby przepisy dot. PSA weszły w życie 1 marca 2020 r.

spółka firma

żródło: ShutterStock

Powołanie nowej formy prawnej, jaką będzie PSA, liczni przedsiębiorcy, zwłaszcza z branży startupowej, odbierają bardzo pozytywnie. Dawali temu wyraz już na etapie prac nad ustawą, która przewiduje tę formę prawną, podano także.

statystyki

Komentarze (3)

  • Legart(2020-01-08 12:33) Zgłoś naruszenie 10

    Zamiast tworzyć twór spółkopodobny, "podróbkę spółki akcyjnej", wprowadźmy niektóre z wymienionych uproszczeń do samej spółki akcyjnej. Spółkowych nowotworów mamy już w obrocie aż nadto. A brakuje prostych, uczciwych spółek. Nie będących "podróbkami" ani spółkami bez odpowiedzialności, typu sp z.o.o. sp k..

    Odpowiedz
  • Cyklon(2020-01-08 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    Na czym to odkrycie u nas polega, ja tak działałem w USA w 2003 i 2004 roku spółka LLC do 999 akcjonariuszy i zakończyłem działalność przejmując na siebie aktywa spółki wraz z jej zobowiązaniami a wszystko to było zarządzane przez internet - w siedzibie spółki była tylko sekretarka -żywa nie automatyczna. Prawdę mówiąc taką spółkę łatwiej okraść i niewiele śladów po niej pozostaje i tak się też stało część aktywów w tym portale społecznościowe ( także facebook) zostały mi skradzione.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!