« Powrót do artykułu

Prymas Polski abp Polak o ustawie sądowej: Reformy powinniśmy wprowadzać w dialogu

To, co jest ładem społecznym, opartym na jasnym trójpodziale władzy, powinno być nie tylko szanowane przez nas wszystkich, ale powinno być jeżeli reformowane, to w dialogu - powiedział w sobotę prymas Polski abp Wojciech Polak w radiu RMF FM.

 • Na pewno ważną jest rzeczą byśmy ze sobą rozmawiali, także w tych kwestiach, które tak bardzo nas dzielą i tak bardzo pokazują, że to, co jest ładem społecznym opartym na jasnym trójpodziale władzy, powinno być nie tylko szanowane przez nas wszystkich, ale powinno być jeżeli reformowane, to reformowane w dialogu. To znaczy w chęci porozumienia wszystkich stron ze sobą - powiedział abp Wojciech Polak
statystyki

Komentarze (4)

 • Milena(2019-12-21 13:00) Zgłoś naruszenie 95

  jako lewak i ateista powtarzam: Kościół nie powinien mieszać się do polityki. Niech się zajmie skandalami homoseksualnymi w Kościele. Co do reform PIS ---- można nienawidzić PiS, ale każdy, kto choć raz został zaciągnięty do sądu, wie, że tam potrzebna jest opcja "O"

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2019-12-21 13:15) Zgłoś naruszenie 87

  "Reformy powinniśmy wprowadzać w dialogu" --szkoda, że Prymas nie głosił takich słów jak Tusk w 2008r wstecznie okradał Ustawą POmostową ludzi zatrudnionych na 1998r z prawa do emerytury w wieku 60 lata a obecnie czesto niedozywających obecnego wieku emerytalnego gdyż zatrudniani Oni byli w najPodlejszych warunkach pracy...i to od 15 roku bez wakacji i firii z sobotami i świętami bez dni zamiennie wolnym,i ,zatrudniani w stanie wojennym iA było to jakprzemysłowe żródla promieniotwórcze i promieniowanie izotopowe ,rtęć i jej opary ,pyły i gazy wybuchowe i trujące ,jak wysok i nieb ciśnienia ,napięcia,gazy i pyky wybuch i truj... etc,etc,..TK się z Nim zgodził!...Tusk powiedział także Im ”Cieszcie się że mieliście prace „-on zapewne nic nie umiał -to jej nie miał. Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS... podpuszczajac także TK Rzeplinskiego... natomiast na odmiane ogłosił też..” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " taki etyczny-!--ale reszta jak Kopaczka ,ponoć lekarka mu wtórowała chociaż powinna wiedzieć”,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą—tacy ludzie nie tylko nie dożywają obecnych emerytur a dożywszy żyją może rok/dwa na nich .Oni też często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem .Potem Im jeszcze podniósł wiek emerytalny do 67r zycia -gdzie Wy byliście !

  Odpowiedz
 • trochę prawdy(2019-12-21 12:26) Zgłoś naruszenie 711

  Naród jest kłótliwy, manipulowany przez lewaków, siermiężnych prawników i lichych polityków, wspieranych przez obce rządy, których nie interesuje polska demokracja ale dalsza tego kraju eksploatacja. I o to chodzi Ekscelencjo.

  Odpowiedz
 • Brawo(2019-12-22 18:36) Zgłoś naruszenie 40

  Dlatego prawe, zboczone, bezkarne, od 2 tys. lat towarzystwo z Rzymu wraz z miejscowymi kolaborantami, chętnie podejmie się mediacji między głupimi i kłótliwymi tubylcami. I dobrą kasę za to weźmie. Bo to co wzięli, po 1989 i biorą dalej, to grosze - nieprawdaż ,,trochę prawdy"? Niech żyją prawaki, kasta kapłańska i ludzie Legionu Chrystusa, prawnicy Ordo Iuris,lekarze światli jak p. Chazan oraz inni katoprawacy/czki.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!