« Powrót do artykułu

Zgoda na publikację zdjęcia musi być dobrowolna

Rodzice są nagminnie zmuszani do wyrażania zgody na wykorzystanie wizerunku ich dzieci w internecie czy też do celów marketingowych. To nie tylko bezprawne, ale też bezskuteczne.

 • Urząd Ochrony Danych Osobowych, którego również poprosiliśmy o komentarz, zastrzega, że wiążące stanowisko mógłby zająć jedynie w konkretnym postępowaniu administracyjnym. Jego eksperci nie mają jednak wątpliwości, że zgoda powinna być dobrowolna.
statystyki

Komentarze (3)

 • Dziadek wnuków(2019-09-17 14:41) Zgłoś naruszenie 62

  Hmm, pustki jak na pustyni, zero komentarzy, żadnych słownych potyczek pomiędzy adoratorami dwóch partyjek !! Co jest ludziska, aż tak niewdzięczny temat ?! No to ja rzeknę słów parę ... otóż gdy w naszym państwie lico bandziora, pedofila i mordercy jest prawnie chronione, to czemóż to wizerunek dziecka ma być udostępniany. Insza rzecz to polski prawnik, ten to ci potrafi wszystko ominąć, wszystkie rafy czy kruczki prawne przeskoczyć, a poprzez obiecanki na fotel prezydencki wskoczyć ... Amen.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Grześ(2019-09-18 07:37) Zgłoś naruszenie 11

  ...nie powinni mieć też głosu starsi panowie którzy kiedyś pod czerwonym sztandarem a dziś pod baldachimem chodzą.Niestety żółć , ta z pod czerwonego sztandaru w nich pozostała.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!