« Powrót do artykułu

"Wypowiedź o 'ojkofobii' szalenie niebezpieczna”. Sędziowie krytycznie o słowach J. Kaczyńskiego

Warszawa, Kraków (woj. małopolskie). Ta wypowiedź o "ojkofobii" jest szalenie niebezpieczna. Z jednej strony jest to przejaw jakiejś ksenofobii, a z drugiej chyba nienawiści do rządów prawa i demokracji – powiedział sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie Dariusz Mazur.

sędzia 5

żródło: ShutterStock

Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W trakcie konwencji samorządowej w Olsztynie Kaczyński stwierdził, że „nienawiść do własnej ojczyzny jest jedną z chorób, która dotknęła część sędziów i która prowadzi do nieszczęść”.

statystyki

Komentarze (6)

 • Politykowi wolno(2018-09-26 09:51) Zgłoś naruszenie 97

  Polityk ma prawo takich wypowiedzi i ocen. Natomiat państwo sędziowie zamiast zająć się własnymi obowiązkami zajmują się bzdurami i rozróbami.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • lika(2018-09-26 10:58) Zgłoś naruszenie 65

  Zabolało prawda o "nadzwyczajnej kaście"? Czym są poddańcze wycieczki sędziów do obcych państw ze skargami i prośbami o interwencję w Polsce jak nie ojkofobią?

  Odpowiedz
 • Fryd(2018-09-27 11:44) Zgłoś naruszenie 22

  Szalenie niebezpieczna jest właśnie nienawiść do własnej ojczyzny. Jest to prawda i ie ma znaczenia, że to powiedział akurat J. Kaczyński. Gdyby to powiedział np. Tusk (co się zapewne nie stanie), też byłoby to stwierdzenie prawdziwe. Problem polega na tym, że wielkie wpływy w Polsce ma kasta prawnicza. Ludzi ci są rozkochani w UE i spijają z ust różnych Timmermansów i Junckerów wszelkie ich groźby, strachy i dyrektywy. Ci sami ludzie podważają wręcz polską suwerenność. Bo Bruksela nie może nam narzucać, kto ma być sędzią SN. Dziwne że nikt tego nie zauważa ? Któregoś dnia p. Gersdorf i p. Tuleya zamienią Brukselę na Waszyngton albo na Moskwę.

  Odpowiedz
 • 77-latka(2018-09-30 15:04) Zgłoś naruszenie 10

  Szalenie niebezpieczna dla Polski jest Oligofrenia pana prezesa, a nie "ojkofobia" sędziów, na którą nie cierpią.

  Odpowiedz
 • xxx(2018-10-02 08:41) Zgłoś naruszenie 00

  Prezes PiS stawia się w roli Najwyższej Istoty i Autorytetu Państwowego, który osądza wszystko i wszystkich, ocenia co jest właściwe a co nie a jego oceny są jedynie sluszne i niepodważalne.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!