« Powrót do artykułu

Zarzut nieznajomości prawa znieważa funkcjonariusza

Lokalny bloger został ukarany grzywną za publikację pisma, w którym nazywa komendanta policji „komediantem” oraz twierdzi, że nie zna on przepisów.

Policja

żródło: ShutterStock

Obie strony zarzucały sobie wzajemnie nieznajomość przepisów prawa, ale komendanta chroniły przepisy o znieważeniu funkcjonariusza publicznego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (13)

 • wredna miernota(2018-08-22 08:06) Zgłoś naruszenie 153

  Co prawda Policja to nie poradnia prawna, ale odpowiedź typu: "Weź sobie link poczytaj" nie budzi zaufania do organów państwa. A tym bardziej procesowanie się z blogerem, który taką odpowiedź niekulturalnie wyśmiał.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • FTank(2018-08-22 13:02) Zgłoś naruszenie 110

  W urzędach na różnych stanowiskach mamy całą masę niekompetentnych urzędników państwowych którzy nie znają bądz nie rozumieją zaledwie wąskiej działki swoich oboawiązków . Nie mówiąc już o przepisach prawa z zakresu tych obowiązków . Stąd częsta buta i bezczelność urzędników gdy spytamy o tzw. ,, PODATAWY PRAWNE,, . Urzędnik jest ZOBOWIĄZANY odpowiedzi udzielić WSAZUJĄC PODTAWĘ PRAWNĄ a nie odsyłać do lektury reguaminu . To nie jest rządna odpowiedz . Jeżeli uzasadniasz swoje stanowisko to musisz podać podstawę prawną którą uzasadniasz swoją decyzję.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Zoja(2018-08-22 13:09) Zgłoś naruszenie 80

  Co za bzdura ,, ZARZUT NIEZNAJOMOŚCI PRAWA ZNIEWAŻA FUNKCJONARIUSZA,, !!!! Adwokaci w sądzie posługują się tym samym prawem i zawsze jeden z nich przegrywa . Czy przegrany adwokat jest zmieważany poprzez słabą znajomość prawa w stosunku do prokuratora ??? CZy urzędnik z racji pełnionej funkcji ma zawsze rację? A podważanie tej racji jes ZNIEWAGĄ? Co za bełkot .

  Odpowiedz
 • Inspektor pracy -i co mi zrobicie?(2018-08-22 10:34) Zgłoś naruszenie 76

  ........Ja poszedłem znacznie dalej i pisze prawie codziennie na lamach Gazety Prawnej ,że Tusk Donald zwany przez niektórych premierem to zwykły POlituczny złodziej a dla mnie przez to cyniczny złodziej i jakoś ta ************ udaje że pada deszcz".....Tusk ogłosił :"Policji i Wojsku co dotyczyło takze bylych SBków i byłym partyjnych, nie mozna zabierać prawa do wczesniejszego wieku emerytalnego w trakcie gry-tak się nie godzi !" --ale robotników zatrudnionych od 15 roku życia także w szkodliwych i nieb warunkach pracy,rtęć ,nieb i wysok napiecia ,cisnienia ,temp, promieniowanie izotopowe, hałas bardzo wysoki itp....chciał zmusić do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i dni pracy w soboty i swieta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie jak to za komuny bywało wolnych..kradnąc Im Ustawą POmostową wczesniejszy wiek emerytalny . -a wszystko to w sytuacji „każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości czyli zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy ( bez renty ani emerytury). „

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • ZZ(2018-08-22 07:23) Zgłoś naruszenie 60

  Znieważa czy zniesławia?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • a propos(2018-08-22 14:57) Zgłoś naruszenie 50

  Bloger ma rzecz jasna racje.Jesli nadal jest niezadowolony powinien sie odwolac do sadu wyzszej instancji.Zakladki do stron internetowych nie stanowia jeszcze zrodla prawa w Polsce.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!