« Powrót do artykułu

Rzecznik KRS: Delegacja ENCJ pytała, czy uznajemy wartości europejskie

Delegacja Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa (ENCJ) pytała nas, czy nasz kraj jest nadal praworządny i respektuje wartości europejskie; zapewniliśmy, że jest to naszym nadrzędnym celem - powiedział w piątek rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Mitera.

Sąd

żródło: ShutterStock

W początkach marca Sejm wybrał 15 sędziów na nowych członków KRS. Spośród zgłoszonych Kancelarii Sejmu 18 propozycji (podmiotami uprawnionymi do zgłoszenia propozycji kandydatów do KRS były grupy 25 sędziów oraz grupy co najmniej dwóch tysięcy obywateli), dziewięć kandydatur wskazał klub PiS, sześć - klub Kukiz'15. Pozostałe kluby nie skorzystały z prawa wskazania kandydatur. Kluby: PO, Nowoczesna i PSL-UED nie wzięły też udziału w sejmowym głosowaniu.

statystyki

Komentarze (5)

 • Bert(2018-06-22 23:35) Zgłoś naruszenie 1112

  Europa zachodnia sama wypięła się jakiś czas temu na wartości europejskie : dążenie do prawdy, poszanowanie zasad i tradycji, dążenie do dobra, umiłowanie piękna, prymat rozumu nad dogmatami, umiar i wzajemny szacunek. Wartości te krystalizowały się od kultury starożytnych Greków i Rzymian, poprzez chrześcijaństwo i czasy oświecenia. Jeśli dziś przyjeżdżają do nas z zachodu i pytają, czy zachowujemy wartości europejskie, to chyba sami nie wiedzą o co pytają, bo u nich tych wartości już nie ma.

  Odpowiedz
 • Zib(2018-06-22 17:34) Zgłoś naruszenie 1015

  Napiszę jeszcze raz bowiem cenzor wyciął istotę: wartości europejskie ... pederastia, zapłodnienie poza ustrojowe, eutanazja?

  Odpowiedz
 • hahar(2018-06-22 17:49) Zgłoś naruszenie 716

  "Wartości europejskie" czyli to co akurat przyjdzie do głowy europejskim lewakom ? dziękuję, przystanek suwerenność, wysiadam !

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • pol(2018-06-29 18:29) Zgłoś naruszenie 10

  PIS łamie KONSTYTUCJĘ

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!