« Powrót do artykułu

Ordo Iuris przygotowało projekt mający "zapewnić przestrzeganie prawa do sprzeciwu sumienia"

Zapewnienie przestrzegania prawa do sprzeciwu sumienia - to główny cel przygotowanego przez Ordo Iuris projektu nowelizacji ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania oraz niektórych innych ustaw. W projekcie wskazano, że prawo do powołania się na klauzulę sumienia mają m.in. farmaceuci i diagności laboratoryjni.

Mężczyzna podpisuje dokumenty

żródło: ShutterStock

W piątek rozpoczęto zbiórkę podpisów pod projektem. Zostanie on dołączony do przygotowanej przez Centrum Życia i Rodziny oraz Instytut Ordo Iuris petycji skierowanej do senackiej komisji praw człowieka, praworządności i petycji.

statystyki

Komentarze (8)

 • iuris(2018-05-25 19:12) Zgłoś naruszenie 112

  A ja się nie zgadzam, aby jakieś orodo iuris miało jakikolwiek wpływ na tworzenie i treść ustaw. Swoje własne wyobrażenie wolności sumienia niech propagują w swoich ideowo bliskich im środowiskach. Niech nie mieszają do tego Polaków. Jeżeli oni mówią o głebokim PRL-u, to oni są głeboko osadzeni w średniowieczu i prezentują typowo klerykalne podejście do wszystkiego. Przypomnę, że mamy XXI wiek. Poza tym w internecie dziwne rzeczy o nich piszą. Warto poczytać. Wypowiadam własne zdanie i opinię.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • new(2018-05-25 19:43) Zgłoś naruszenie 92

  Może by tak przestali się szarogęsić i narzucać swoje oszalałe idee ludziom? Jeszcze hodowlę kobiet rozpłodowych założą.

  Odpowiedz
 • wjw(2018-05-26 12:06) Zgłoś naruszenie 71

  Ciekawe kto finansuje toto... Instytut jak w ZSRR ale pewnie z naszych środków dotowany.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • klk(2018-05-26 13:13) Zgłoś naruszenie 71

  Pytanie co Ordo Iuris zrobiło dla kalek, czy jej członkowie dali choć 1 zł dla ich opiekunów. Hipokryzja do kwadratu , udawać świętoszka a diabła mieć za skórą. Ktoś ich po śmierci obłudników oceni.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • xxx(2018-05-26 16:39) Zgłoś naruszenie 51

  Kiedy ta szkodliwa patologia zostanie zdelegalizowana

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!