« Powrót do artykułu

Alimenciarze ruszyli do spłacania długów. Spadek zaległości o 170 mln zł

Po raz pierwszy liczba dłużników alimentacyjnych notowanych w prywatnych rejestrach zaczęła spadać. W ostatnich miesiącach 2017 r. w BIG InfoMonitor ubyło ich prawie 4 tys., zaś kwota zaległości zmalała o blisko 170 mln zł do 11,17 mld zł - poinformował BIG InfoMonitor.

alimenty

żródło: ShutterStock

Za niepłacenie alimentów na dziecko grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności, może też być zastosowany dozór elektroniczny.

statystyki

Komentarze (8)

 • Inspektor ostrzega i informuje(2018-01-29 09:15) Zgłoś naruszenie 50

  .System który tu opisze ma tak naprawdę na celu ukrócenie pewnych patologi (w liczbie mnogiej) i odwiedzenie od wielu nieszczęść w POlskich rodzinach -rozwalenie go jako szkodliwego a istniejącego samego w sobie.!....Panie Premierze-- jak zyć?---...Walcząc ze spiskiem pod okiem wszystkich opcji Politycznych zdradzę Wam wszystkim jak żyć za darmo ,wygodnie i bez ciężkiej pracy na koszt...? --.to rozwali ten cały system-ale pierwsi skorzystają............."Pozbywacie" się całego majątku a następnie bierzecie Kredyty , tak- tak kredyty w każdym banku ,instytucji ,czy kasie (ile się da tych kredytów) ,każdy z nich daje prawie każdą ilośc ,wpycha wręcz je -- bierzecie bez względu na to jaki tam jest realny, rzeczywisty procent . Nie obawiajcie się tego procentu, właściwy Minister i Rząd czuwa jak przy Amber Gold (mamy przecież dobrą ustawę anty-lichwiarską) . Następnie aby zapewnić byt na wypadek odwiedzin u Was Komornika, dla waszej rodziny spisujecie na żone i dzieci alimenty> wszak muszą Oni i Wy za coś żyć. Jak komornik chce spłaty to niech podniesie Wam pensje lub emeryturę !!. Pensje najniższą i alimenty musi Wam i Waszym najbliższym a nawet dalszym zostawić......... Dalej na wypadek aby po Waszej śmierci nikt nie ścigał Waszej rodziny za te długi udajecie sie do Notariusza...tak ,tak...... i wydziedziczacie wszystkich do ostatniego pokolenia ,nie będzie więc ustawowego domniemania objęcia spadku a swój majątek zapisujecie temu czy poprzedniemu Rzadowi który to wszystko toleruje/ .. Niech się chłopcy po waszej śmierci przekonają jakie piekło przepisami spadkowymi Polakom zgotowali . Każdy z Nich do VI zstepnego będzie musiał odrzucić płatnie "taki prezent spadkowy" , potem jego dzieci i przez kuratora dzieci-- dzieci ,potem wujowie jego ,kuzyni i dzieci kuzynów i każdy na Notariusza wybuli po 150 zł za akt i wypisy budując klasę średnią z Notariuszy i prawników. Rodzina 200 osób razy 150 zł ...taka kaaaaaaaaaaaaaaaasa. . To nie jest tak naprawdę zacheta ale , życzę powodzenia-bądź pierwszy..

  Odpowiedz
 • Marian(2018-01-27 11:06) Zgłoś naruszenie 43

  Brawo PIS w końcu coś można a nie jak ,,nic nie mogę" Tusk.

  Odpowiedz
 • Evii(2018-01-27 16:28) Zgłoś naruszenie 40

  Czyli, że jednak "tatusiowie" nagle znaleźli pieniądze na swoje dzieci? Szkoda, że dopiero groźba więzienia podziałała, bo jak widac nadal odpowiedzialnośc za potomstwo nie jest w cenie.

  Odpowiedz
 • Ula(2018-01-26 14:55) Zgłoś naruszenie 33

  Brawo Ziobro.

  Odpowiedz
 • prawnik(2018-01-28 14:23) Zgłoś naruszenie 30

  170 mln przy 11 mld? No prosta sprawa - 500+ przetransferowało się w lepsze spłacanie alimentów. Państwo za pożyczone pieniądze spłaciło długi osób fizycznych wobec innych osób fizycznych... Tyle że poziom ogólnego długu pozostał bez zmian.

  Odpowiedz
 • Inspektor ostrzega i informuje(2018-01-29 09:10) Zgłoś naruszenie 10

  .........System który tu opisze ma tak naprawdę na celu ukrócenie pewnych patologi (w liczbie mnogiej) i odwiedzenie od wielu nieszczęść w POlskich rodzinach -rozwalenie go jako samego w sobie.!....Panie Premierze-- jak zyć?---Szanowni Państwo....Nie mogąc zwalczyć ogólnopolskiego powszechnego spisku pod okiem wszystkich opcji Politycznych zdradzę Wam wszystkim jak żyć za darmo ,wygodnie i bez ciężkiej pracy na koszt...? --.to rozwali ten cały system-ale pierwsi skorzystają............."Pozbywacie" się całego majątku a następnie bierzecie Kredyty , tak- tak kredyty w każdym banku ,instytucji ,czy kasie (ile się da tych kredytów) ,każdy z nich daje prawie każdą ilośc ,wpycha wręcz je -- bierzecie bez względu na to jaki tam jest realny, rzeczywisty procent . Nie obawiajcie się tego procentu, właściwy Minister i Rząd czuwa jak przy Amber Gold (mamy przecież dobrą ustawę anty-lichwiarską) . Następnie aby zapewnić byt na wypadek odwiedzin u Was Komornika, dla waszej rodziny spisujecie na żone i dzieci alimenty> wszak muszą Oni i Wy za coś żyć. Jak komornik chce spłaty to niech podniesie Wam pensje lub emeryturę !!. Pensje najniższą i alimenty musi Wam i Waszym najbliższym a nawet dalszym zostawić......... Dalej na wypadek aby po Waszej śmierci nikt nie ścigał Waszej rodziny za te długi udajecie sie do Notariusza...tak ,tak...... i wydziedziczacie wszystkich do ostatniego pokolenia ,nie będzie więc ustawowego domniemania objęcia spadku a swój majątek zapisujecie temu czy poprzedniemu Rzadowi który to wszystko toleruje/ .. Niech się chłopcy po waszej śmierci przekonają jakie piekło przepisami spadkowymi Polakom zgotowali . Każdy z Nich do VI zstepnego będzie musiał odrzucić płatnie "taki prezent spadkowy" , potem jego dzieci i przez kuratora dzieci-- dzieci ,potem wujowie jego ,kuzyni i dzieci kuzynów i każdy na Notariusza wybuli po 150 zł za akt i wypisy budując klasę średnią z Notariuszy i prawników. Rodzina 200 osób razy 150 zł ...taka kaaaaaaaaaaaaaaaasa. . To nie jest zacheta ale , życze powodzenia-bądź pierwszy..

  Odpowiedz
 • Sławek(2018-01-28 14:02) Zgłoś naruszenie 02

  Tak trzymać szacun p.Ziobro za odważne i przemyślane decyzje!! Tatusiowie do roboty a nie unikanie w płaceniu. Dzieci to nie przedmioty i zabawki w rękach nieodpowiedzialnych siurdaków bez mózgów.Dość celowych uników.

  Odpowiedz
 • rownouprawnienie(2018-01-28 20:39) Zgłoś naruszenie 00

  A alimenciary, czy one też ruszyły?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!