« Powrót do artykułu

Trybunał pochyli się nad losem pedofilów

Wstępną selekcję w Trybunale Konstytucyjnym przeszła skarga, w której obywatel K.L. zakwestionował art. 106a kodeksu karnego. Przepis ten stanowi, że nie podlega zatarciu skazanie na karę bezwzględnego więzienia za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, jeżeli pokrzywdzonym był małoletni poniżej 15. roku życia (pedofilia).

trybunał 2

żródło: ShutterStock

W 2013 r. zmiany tego stanu chciało Ministerstwo Sprawiedliwości, które zaproponowało, aby zatarcie skazania za pedofilię następowało po 25 latach od wykonania kary

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • M(2017-08-10 13:46) Zgłoś naruszenie 81

  Od kiedy TK pochyla sie nad losem kogokolwiek? TK bada regulacje prawne. Ok, wiem, skrot myslowy; jednak wy cos nazwiecie skrotem, a lemingi chodza i powtarzaja. Zatem wyciagajcie mniej swoich wnioskow i nazywajcie rzeczy po imieniu. Po prostu "TK zbada takie a takie przepisy", nie dodawajcie fanfarow, przemawiacie glownie do prawnikow.

  Odpowiedz
 • BB (2017-08-10 08:05) Zgłoś naruszenie 49

  Pochyli się i zapłacze nad ciężkim życiem pedofila.? To są przestępstwa o bardzo dużej szkodliwości społecznej. Praktycznie prawie że równe zabójstwu. One nie mogą być zacierane. A pedofili należy leczyć. Ponoć psychiatrzy mają już pozytywme wyniki.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • I- obserwator(2017-08-16 08:51) Zgłoś naruszenie 40

  TZW Tk zrobi tak jak każe w instrukcji . WUC .

  Odpowiedz
 • aa(2017-08-16 17:21) Zgłoś naruszenie 06

  Oby nie za nisko :)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!