« Powrót do artykułu

Pańczyk: Pomoc prawna to także domena prokuratorów [WYWIAD]

- W ostatnich latach pojawiła się słuszna koncepcja organizacyjna, żeby specjalizować śledczych w poszczególnych sprawach, w tym również cywilnych i administracyjnych - mówi w wywiadzie dla DGP Jacek Pańczyk, prokurator Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

żródło: ShutterStock

Działalność pozakarna prokuratorów, która obejmuje w szczególności właśnie sprawy cywilne i administracyjne, nie jest szerzej znana opinii publicznej

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (12)

 • Dawid(2017-07-22 23:31) Zgłoś naruszenie 50

  Na kolumnie Sądu Najwyższego jest cytat,,Umów należy dotrzymywać" Nasuwa mi się refleksja...Broń nas Panie Boże przed takimi prawnikami.

  Odpowiedz
 • Polak (2017-07-23 00:32) Zgłoś naruszenie 50

  Porady z cyklu jak wziąć kasę, zastawić dom, nic nie oddać i odzyskać zastawioną nieruchomość. Brawo prokuratura! Takiej pomocy oczekują wszyscy oszuści i nieudacznicy życiowi

  Odpowiedz
 • autor.(2017-07-22 23:24) Zgłoś naruszenie 40

  Z przykrością dodam ,że cały ten wywiad i komentarz udzielony przez Pana Prokuratora mija się z prawdą. Działania Prokuratury,która ma nieograniczone środki mając poparcie w Sądach skazuje prawdziwych,uczciwych pożyczkodawców na z góry słabszą pozycję zaprzeczając tym samym to o czym wspomina w wywiadzie. Sugestia oszukiwania kogoś poprzez zakup nieruchomości na siebie przeczy całkowicie zamiarowi oszustwa. Dokumenty,umowy świadczą zupełnie coś innego.Oczywiście na tzw.kanwie sprawy udaje się unieważniać legalne i prawne akty notarialne,których z powodu braku reprezentacji nikt nie broni. Podawane kwoty np.20 tyś.zł niestety nie informują o zadłużeniach ciążących i wpisanych w KW.na nieruchomości.Przykładów konfabulowania tutaj można by mnożyć ale czy tak powinna postępować osoba na takim stanowisku?

  Odpowiedz
 • Homer(2017-07-22 23:20) Zgłoś naruszenie 30

  Panie Pańczyk przegrasz pan wszystko z kretesem i awans pójdzie w p...u

  Odpowiedz
 • Mateusz(2017-07-23 11:03) Zgłoś naruszenie 30

  Dziś niedziela! Pamiętajcie! cyt. ci co osądzają będą osądzeni.

  Odpowiedz
 • KO.(2017-07-22 23:50) Zgłoś naruszenie 30

  Może tak zamiast awansować na maluczkich zabrać się za Provide...a? Ha,ha tutaj obstawiam Brytyjczyków!

  Odpowiedz
 • Miki 2(2017-07-22 23:39) Zgłoś naruszenie 20

  O wreszcie coś dla mnie!!! porady... a więc; sprzedałem dom za kasę ale dziś myślę,że wziąłem za mało....mogę się zgłosić???

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Partia z narodem.(2017-07-23 11:12) Zgłoś naruszenie 20

  Co autor artykułu ma na myśli pisząc odkręcić? akt notarialny,umowę,porozumienie,umowę pomiędzy stronami? ależ tak już było! władza wszędzie ingerowała,niszczyła,zabierała,kłamliwie oskarżała....czyżby powrót do przeszłości?

  Odpowiedz
 • djkw123(2017-07-23 16:44) Zgłoś naruszenie 10

  Nigdzie na świecie nie ma tak dobrze,wystarczy być zwykłym oszustem a potem udawać poszkodowanego przed urzędem prokuratury.! Cuda,cuda tylko u nas.

  Odpowiedz
 • Maciej.(2017-09-03 22:39) Zgłoś naruszenie 00

  Znam Pana Prokuratora osobiście,oczywiście jako strona.W mojej ocenie jest to człowiek mądry,na pewno nie złośliwy.Przypuszczam,że zmanipulowali nim zawodowi wyłudzacze. Oby się w końcu połapał kto tak naprawdę jest ofiarą.

  Odpowiedz
 • Beata(2017-11-13 21:31) Zgłoś naruszenie 00

  Znam tez p. prokuratora osobiscie jako strona bardzo mi pomagal człowiek anioł mądry konsekfentny bez napału na kase !!!!! tak jak to inni robią tylko brac i brac .p. Jacek odciągnoł mnie od tragedji źyciowe ! p.Jacek udowodnil ze umie zwalczac Zlodzieji co ludziom wciskali kase W zamian za domy i mieszkania ! zlodzieji co Fałszowali nasze ksiegi wieczyste p.Jacek radził Z kazdym marginesem . Zeby wiecej bylo takich prokuratorów jak p.Jacek Panczyk to Kary i wyroki byly by wykonalne . p. Jacku bardzo panu dziekuje za Walke Pozdrawiam .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!