Jak przebiegał Kongres Prawników Polskich [GALERIA]

Wymiar sprawiedliwości wymaga reformy, ale nie takiej, jaką proponuje władza - mówili uczestnicy Kongresu Prawników Polskich. Przedstawiciel MS przekonywał, że zmiany nie godzą w niezawisłość sędziów. Zapowiedział poprawkę do projektu ustawy o KRS. Jego wystąpienie było zakłócane.

Gersdorf Kongres Prawników

autor: Michał Szalastżródło: PAP

Prezes SN przekonywała, że odbudowa państwa prawa powinna się opierać na odbudowie autorytetu Trybunału Konstytucyjnego. "Trzeba przyjąć takie rozwiązanie, które uniemożliwi aktualnej większości rządzącej, jaka by nie była, manipulowanie przy wyborach sędziów i zapewni ponadpartyjny kompromis w tych sprawach, a kandydatów na sędziów pozwoli zgłaszać przedstawicielom środowisk prawniczych" - mówiła sędzia, odnosząc się do planów reformy systemu sprawiedliwości.

statystyki

Komentarze (11)

 • igor(2017-05-21 00:30) Zgłoś naruszenie 319

  wstydu nie mają!

  Odpowiedz
 • Huski (2017-05-21 08:31) Zgłoś naruszenie 208

  "To była kompromitacja. Prawda mocno ich zabolała!" ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM Gdy minister mówi im argumenty w twarz, nie mają nawet odwagi i siły tego słuchać, tylko odwracają się do tego plecami. Wiedzą, że to prawda, i to ona wybrzmiała dzisiaj z tego Kongresu, w liście Prezydenta, I ta prawda aż tak ich zabolała! Zero refleksji,zero skruchy. Pogarda,wściekłość i buta. Kongres prawnikow - polityczny wiec buczących oligarchów.Sędziowie to jedno ze środowisk, które nie zostało poddane lustracji. .ich wycie to znak ze PIS idzie w dobrą drogę Tacy to ludzie budowali III RP

  Odpowiedz
 • M(2017-05-21 12:58) Zgłoś naruszenie 161

  Teraz proszę oczyścić środowisko najwyższej władzy ustawodawczej. Chcę widzieć posła/senatora kompetentnego, wykształconego, z osiągnięciami. Zacznijmy od tego, żeby frekwencja na posiedzeniach parlamentu była odpowiednia, posłowie przygotowani, mający realny kontakt z wyborcami a nie z mediami. Żeby nie było wątpliwości - TAK dla reformy wymiary sprawiedliwości, zmianom w KRS, usprawnieniom procedur; NIE dla obecnego układu władzy sądowniczej i szeroko rozumianego środowiska prawniczego.

  Odpowiedz
 • Mec(2017-05-21 00:26) Zgłoś naruszenie 136

  Do widzenia , do widzenia ....

  Odpowiedz
 • aga(2017-05-21 10:06) Zgłoś naruszenie 916

  Beznadziejne bylo to, ze dano sie sprowokowac, zeby mogly potem prawicowe media rozjechac kongres. Chamstwo jakim popisal sie wiceminister, opowiadajac dyrdymaly o skazywanych patriotach, po prostu bylo nie na miejscu. Szkoda ze nie opisal, ze te wyroki byly wydawane na podstawie stanowionego przez wladze ustawodawcza wowczas prawa. A przeciez sedziowie, zgodnie ze stanowiskiem milosciwie rzadzacych nie moga dokonywac oceny dzialan wladzy ustawodawczej i wykonawczej, tylko slepo stosowac ustanowione prawo. Wiec zmierzamy do tego samego. Utworzenie sedziow PIS? To czemu krytykowal srodowisko za brak rozliczen z PRL. I ilu jest sedziow ktorzy maja cos wspolnego z latami 50., czy 60.? Powtarzanie tych samych argumentow, o sedzim na telefon, sprawie krakowskiej. One sa znane od dawna. I kazda z nich znalazla rozstrzygniecie w sadzie dyscyplinarnym. Co d oafery krakowskiej, w ciagu 14 dni uchylono prezesowi imunitet i zezwolono na pociagniecie do odpowidzialnosci. Bardzo sprawie i rzeczowo. Wiec moze nie piszcie bzdur o buczeniu o pysze.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • zs(2017-05-22 03:53) Zgłoś naruszenie 53

  Sitwa ,klan sam sobie narobił zamętu i nam Obywatelom, poprzez swoje rozpasanie (co tydzień -info media była jakaś afera sądowa-brak nadzoru KRS i czyszczenia na bieżąco skutecznie spraw ,krętactw,dziwne wyroki ośmieszające sądy), nie uczciwość, nie odpowiedzialność, kolesiostwo, nepotyzm, często korupcję, oderwanie się od spraw którymi żyje społeczeństwo . Życie ponad stan naszego Państwa i Obywateli-POparciPSL tego nie widzieli przez lata?. Sami są winni, bo ktoś musi z tą sitwą klanem, kastą, zrobić porządek, aby tylko mądrze i nie przeginać w drugą stronę!.

  Odpowiedz
 • as(2017-05-22 03:23) Zgłoś naruszenie 53

  skorosie im nie podoba to w Biedrące w szpitalach brakuje a mlodych zdolnych dopuscic a tych emerytów nie sluchac ciekaw ile tys jest wyroków nie prawidlowych a zchowanie elminuje jako trzecia wladze tylko pytanie kto im dal ogladajac to to wlos sie jezy gdzie ja zyje i co to za kasta jakiej nacji i czemu jeszcze rzadza i take duze pieniadze zarabiaja bo za 10000zl to na prowincji tak - durna wypowiedz swiadczy o chamstwie moja zona w chandlu 34 lata i 1450 emerytury cala chora a taka pipa nie wie co do kamery mówi powinna sie nie pokazywac

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • czytelnik(2017-05-22 08:57) Zgłoś naruszenie 01

  kiedy przestaną się czuć prawnicy że są ponad prawem i im wszystko wolno

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!