Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Cena bycia wynalazcą: Jak zarejestrować patent i z jakimi opłatami się to wiąże

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Patenty w Polsce są udzielane przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej. Polska przystąpiła także do konwencji o Udzielaniu Patentów Europejskich. Czas ochrony wynalazku w Polsce wynosi 20 lat. Wzory użytkowe chronione są przez 10 lat, podobnie jak znaki towarowe, ale w ich przypadku możliwe jest rejestrowanie kolejnego okresu, bez limitu. Wzory przemysłowe chronione są przez 25 lat, a rejestracja topografii ukłądu scalonego 10 lat.
Patenty w Polsce są udzielane przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej. Polska przystąpiła także do konwencji o Udzielaniu Patentów Europejskich. Czas ochrony wynalazku w Polsce wynosi 20 lat. Wzory użytkowe chronione są przez 10 lat, podobnie jak znaki towarowe, ale w ich przypadku możliwe jest rejestrowanie kolejnego okresu, bez limitu. Wzory przemysłowe chronione są przez 25 lat, a rejestracja topografii ukłądu scalonego 10 lat. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej