Autorzy portalu antykorupcja.edu.pl prowadzą ponadto monitoring mediów pod kątem publikacji związanych z tematyką korupcji, nie stronią od ciekawostek oraz rozrywki; na stronie zapoznać się można np. z tematem "Motyw korupcji w malarstwie", a w zakładce "Quizy i gry dla najmłodszych" znajdziemy np. układanki puzzle czy kolorowankę z logo CBA. Przy pomocy zamieszczonych na stronie testów możemy też sprawdzić swoją wiedzę o zjawiskach korupcyjnych.

Tomasz Frątczak, dyrektor gabinetu szefa CBA, podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej, że data uruchomienia portalu nie jest przypadkowa, bo 9 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji.

"Jest to pierwsze miejsce w internetowym świecie, gdzie został zgromadzony tak szeroki zakres wiedzy na temat walki z korupcją w wymiarze światowym (...) Myślę, że jest to encyklopedia dla uczniów i studentów, którzy będą pragnęli pisać jakiekolwiek prace tematyczne z tego zakresu - szczególnie w wymiarze międzynarodowym - jest to rzecz naszym zdaniem unikatowa" - powiedział Frątczak.

Kierownik zespołu informacji antykorupcyjnej Biura Iwona Czerniec podkreśla, że portal ma charakter informacyjno-edukacyjny i wpisuje się w zakres prewencyjnych działań CBA.

"Chcemy dostarczać kompleksowej informacji na temat zarówno samego zjawiska korupcji - czym ono jest, jakie są podstawowe przyczyny powstawania tego zjawiska, jakie są typy odmiany i do jakich skutków ono prowadzi" - powiedziała Czerniec.

Dodała, że oprócz tego portal ma też edukować. "W tym zakresie planujemy współpracować z różnego rodzaju ekspertami, specjalistami, którzy mają doświadczenie w tym zakresie - są to głównie organizacje pozarządowe" - powiedziała.

Czerniec zaznaczyła, że portal skierowany jest przede wszystkim do uczniów i studentów. "Chcemy też przez portal dotrzeć do grupy nauczycieli, stworzyć swoistą platformę wymiany doświadczeń dla nauczycieli, którzy będą mogli wymieniać się swoimi doświadczeniami w zakresie realizacji zajęć o tematyce antykorupcyjnej" - powiedziała.

"Inna grupa do której chcemy skierować swoje działania to urzędnicy - staramy się przedstawiać różnego rodzaju instytucjonalne, systemowe rozwiązania antykorupcyjne funkcjonujące w różnych krajach świata" - dodała.

CBA zapewnia, że na stronie nie zabraknie także materiałów "krytycznie oceniających pracę Biura", a do współpracy przy portalu zaprasza wszystkie instytucje zaangażowane w przeciwdziałanie korupcji w Polsce.