Piotrowicz: TK jest instytucją niezależną. Chcemy, żeby tak zostało

autor: Małgorzata Kryszkiewicz, Grzegorz Osiecki24.11.2016, 08:10; Aktualizacja: 24.11.2016, 08:24
Prezydium komisji: przewodniczący, poseł PiS Stanisław Piotrowicz podczas posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka

Stanisław Piotrowicz podczas posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowiekaźródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

Nikomu nie przyszło nawet do głowy, że sędziowie napiszą ustawę sami dla siebie. A później będą pilnować tego, by nikt jej nie zmienił - mówi w wywiadzie dla DGP Stanisław Piotrowicz, szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • prl(2016-11-24 08:50) Zgłoś naruszenie 271

  A to powiedział PRLowski kacyk, który się przefarbował, normalnie jakbym PSY3 oglądał.

  Odpowiedz
 • Luk(2016-11-24 11:05) Zgłoś naruszenie 203

  TK po czterech latach rządów PiS będzie tak niezależny jak sędzia Pszczółkowski, były poseł PiS, który głosował za swoją kandydaturą. Mecenas Pszczółkowski zrobił wspaniałą karierę, najpierw reprezentował Jarosława Kaczyńskiego w sprawach katastrofy w Smoleńsku, dzięki zdobytemu zaufaniu prezesa dostał się na listy wyborcze PiS, został posłem, a potem sędzią TK. Czyż to nie piękna ścieżka prawniczej kariery?

  Odpowiedz
 • bwrtrbtrtb(2016-11-24 11:22) Zgłoś naruszenie 133

  to tak jakby prostytutka powiedziała, że ma panuje moralność i ma tak pozostać

  Odpowiedz
 • TvKB(2016-11-24 13:29) Zgłoś naruszenie 23

  Ci co krytykują, powinni odnieść się do argumentów rozmówcy, a nie atakować go ad personam, poniewaź taka krytyka ad personam merytorycznie nic nowego do dyskusji nie wnosi poza obnażeniem bezradności samych krytyków. Rozumiem i w pełni podzielam niezadowolenie osób z tzw. grubej krechy śp. Mazowieckiego, która umożliwiła PRL-owskim elitom prawniczym kontynuację ich karier w RP, ale w dyskusji o ustawy dotyczące TK, jest to nieadekwatny argument.

  Odpowiedz
 • cd(2016-11-25 11:39) Zgłoś naruszenie 10

  POLACY MAJĄ DOŚĆ, NIEZALEŻNYCH, SAMORZĄDNYCH NISZCZĄCYCH POLSKĘ UGRUPOWAŃ, GRUP I INNYCH TWORÓW. Polska jako Państwo musi być JEDNA I JEDNOLITA inaczej będzie to łatwy łup dla obcych, korporacji i całej innej szuler - bandy. SAMORZĄDNOŚĆ I NIEZALEŻNOŚĆ MUSI BYĆ OGRANICZONA DO ŚCIŚLE OKREŚLONYCH RAM I UPRAWNIEŃ.

  Odpowiedz
 • tomasz_kubik@toya.net.pl(2016-11-29 11:24) Zgłoś naruszenie 00

  Zastanawiająco nielogiczna jest retoryka Stanisława Piotrowskiego wobec Trybunału Konstytucyjnego. Oskarżając Trybunał o łamanie prawa, nie uwzględnia niekonstytucyjnych pomysłów P. i S. wobec Trybunału. Próby dyskredytowania między innymi przewodniczącego Trybunału w ramach nieskutecznych ataków legislacyjnych są przejawem braku świadomości przegranej w sporze albo chęci kontynuowania destrukcji przeciwko Konstytucji Rzeczypospolitej.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane