Spór o prawników w telefonicznym abonamencie

autor: Anna Krzyżanowska21.11.2016, 00:00; Aktualizacja: 21.11.2016, 06:19

Naczelna Rada Adwokacka domaga się, by sieć Plus zrezygnowała z oferowania i reklamowania „Usługi Prawnik” i zaprzestała czynów nieuczciwej konkurencji. Jeśli operator nie zareaguje, palestra deklaruje podjęcie działań na drodze prawnej.

Problem dotyczy nowej oferty operatora. W ramach „Usługi Prawnik” abonenci mogą otrzymać „szybkie i rzetelne porady prawne na telefon”, których udzielą „doświadczeni radcy prawni i adwokaci”. I tak za np. 14,64 zł miesięcznie klienci sieci uprawnieni są do uzyskania jednej porady telefonicznej w miesiącu (bez limitu połączeń w ramach jednej sprawy). Za tę kwotę prawnik ma też opracować raz na sześć miesięcy dokument (np. umowę, pismo urzędowe czy pismo procesowe do wartości przedmiotu 150 tys. zł – z wyłączeniem środków zaskarżenia).

„Analiza znajdujących się na stronie internetowej spółki Polkomtel Sp. z o.o. regulaminów świadczenia usługi (...) prowadzi do wniosku, że powyższa reklama ma charakter kłamliwy i wprowadzający w błąd, a tego typu działalność narusza interesy adwokatów oraz zagraża interesom klientów sieci Plus” – wskazuje w piśmie do operatora adwokat Rafał Dębowski, sekretarz NRA.

I podkreśla, że z regulaminu wynika, iż usługa polega na zorganizowaniu i zapewnieniu przez Plus dostępu do pomocy prawnej świadczonej przez spółkę z o.o. Availo przy wykorzystaniu Centrum Porad Prawnych, w ramach którego porad udzielają adwokaci lub radcowie. „Już samo to wprowadza w błąd klientów Plus co do tego, na czym polega Państwa usługa i kto tak naprawdę świadczy pomoc prawną oraz ponosi za nią odpowiedzialność: czy spółka Polkomtel, co sugerują reklamy i co może wynikać z interpretacji regulaminu, a także ze sposobu zapłaty za usługę, czy spółka Availo, czy też bliżej niezidentyfikowani adwokaci lub radcowie prawni” – zaznacza przedstawiciel adwokatury.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane