Według informacji portalu tvnwarszawa.pl rzecznik dyscyplinarny postawił mec. Nowaczykowi dwa zarzuty związane z naruszeniem zasad etyki zawodowej. Jeden dotyczy spraw reprywatyzacji, a drugi - zasiadania w zarządzie spółki, co jest niezgodne z adwokackimi zasadami deontologii i godności wykonywania zawodu.

Obwiniony adwokat został już przesłuchany. Nie ujawniono jednak, jakie zajął stanowisko: czy przyznał się do zarzutów i czy złożył wyjaśnienia.

Mec. Nowaczyk od wielu lat zajmował się sprawami reprywatyzacyjnymi. Był pełnomocnikiem wielu osób ubiegających się o zwrot nieruchomości zabranych po wojnie właścicielom na mocy dekretu Bieruta. Jak się jednak okazało - co ujawniła "Gazeta Stołeczna" - on sam, a także jego siostra Marzena K. (do niedawna urzędniczka resortu sprawiedliwości) stali się właścicielami kilku nieruchomości.

Mecenas prowadził m.in. sprawę reprywatyzacji działki pod przedwojennym adresem Chmielna 70, przy Pałacu Kultury i Nauki.

Na początku listopada resort finansów podał, że prawo własności dwóch trzecich gruntu dawnej Chmielnej 70 przechodzi na własność Skarbu Państwa.

(PAP)

wkt/ sta/ malk/PS