30 lat, dr nauk prawnych, Crido Legal J. Ziółek i Wspólnicy sp. k.

Jako jeden z niewielu prawników będzie mógł niedługo pochwalić się dwoma tytułami doktora. Pierwszy zdobył w ubiegłym roku, broniąc na Uniwersytecie Warszawskim rozprawę z dziedziny prawa administracyjnego.

Jego drugi przewód doktorski wszczęty w Szkole Głównej Handlowej dotyczy ekonomii prawa konkurencji. Jest zresztą absolwentem obu tych uczelni.

Działalność naukową umiejętnie łączy z pracą w kancelarii. Dwa lata temu dołączył do zespołu firmy Crido Legal, w której specjalizuje się w transakcjach fuzji i przejęć (w samym 2015 r. uczestniczył w 10 takich przedsięwzięciach). Ponadto doradza przedsiębiorstwom w sprawach z zakresu prawa spółek, procesów reorganizacyjnych, pomocy publicznej, prawa energetycznego i prawa konkurencji. Dzięki wykształceniu prawniczemu i ekonomicznemu znakomicie sprawdza się w realizowaniu projektów interdyscyplinarnych, obejmujących np. emisję obligacji korporacyjnych, doradztwo przy likwidacji spółki oraz operacje na jej kapitałach. Co więcej, potrafi bardzo dobrze przekładać skomplikowane kwestie prawne na język biznesowy.

Pierwsze doświadczenia zawodowe zaczął zbierać już po pierwszym roku studiów. Przez kilka lat współpracował z firmą SWW i polsko-chińską kancelarią BWHS–Yingke. W międzyczasie uzyskał też dyplom LLM szkoły prawa Uniwersytetu w Indianie oraz pomyślnie zdał egzamin adwokacki. Jego imponującą listę kwalifikacji naukowych dopełniają ukończone programy stypendialne amerykańskich uczelni oraz pobyt badawczy na Uniwersytecie w Turynie.

Pozycję prymusa potwierdzają też jego liczne stypendia naukowe, w tym dla doktorantów wyróżniających się dorobkiem akademickim. W periodykach branżowych opublikował już ponad 20 artykułów z dziedziny prawa konkurencji, arbitrażu, prawa bankowego czy rynku kapitałowego. Ponadto należy do współtwórców i autorów znanych w środowisku prawniczym i biznesowym blogów Korporacyjnie.pl i Antitrust.pl. Razem w przyjacielem założył również start-up, w ramach którego popularyzuje wiedzę z pogranicza prawa i medycyny. Zrealizował m.in. kilka filmów szkoleniowych dla lekarzy na temat ich odpowiedzialności cywilnej, karnej i zawodowej. Współtworzy też blog PrawoaMedycyna.pl. starcza mu nawet czasu na opracowywanie ekspertyz dla Rady Konkurencji Mołdawii w ramach grantu norweskiego MSZ.