30 lat, adwokat, Linklaters C. Wiśniewski i Wspólnicy sp. k.

Karierę w Linklaters rozpoczęła zaraz po studiach, w 2009 r., jako praktykant. Szybko doceniono jej zaangażowanie i znakomite przygotowanie merytoryczne, po zakończeniu stażu proponując jej stanowisko młodszego prawnika. W 2012 r., jeszcze w toku odbywania aplikacji adwokackiej, awansowała na stanowisko prawnika. Obecnie jest adwokatem i na co dzień pracuje w praktyce postępowań sądowych i arbitrażu warszawskiego biura Linklaters. Jest również aktywnym członkiem globalnego zespołu arbitrażowego Linklaters.

Posiada bogate doświadczenie w zakresie prawa handlowego i cywilnego, prawa prywatnego międzynarodowego oraz zastępstwa procesowego w sprawach cywilnych i gospodarczych. Wyróżnia się bezprecedensowym dla prawnika na tym etapie kariery praktycznym doświadczeniem w dziedzinie ADR i arbitrażu, w tym również arbitrażu inwestycyjnego. Swoje kompetencje merytoryczne znakomicie łączy z umiejętnościami miękkimi, wykorzystując je w rozmowach ugodowych oraz przy organizowaniu szkoleń i konferencji.

– Alicja sprawnie radzi sobie z trudnymi zadaniami organizacyjnymi i jest w stanie skutecznie zarządzać zespołem, dotrzymując krótkich terminów. Jej proaktywne nastawienie sprawia, że jest ona zawsze o „jeden krok dalej”, co jest rzadką i bardzo cenną umiejętnością – podkreśla Ula Cartwright-Finch z londyńskiego biura Linklaters.

Pasją prawniczki jest pomoc studentom i absolwentom, którzy dopiero wkraczają na ścieżkę kariery zawodowej. Dlatego chętnie wspiera inicjatywy typu moot court, oparte na symulacji postępowania czy to sądowego, czy arbitrażowego.

W latach 2011–2013 była trenerem drużyny Uniwersytetu Śląskiego (którego sama jest absolwentką) przygotowującej się do udziału w prestiżowym konkursie Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot.