34 lata, dr nauk prawnych, doradca podatkowy, KPMG sp. z o.o.

Legitymuje się ponad 10-letnim doświadczeniem w doradztwie podatkowym. Specjalizuje się w kwestiach opodatkowania przedsiębiorstw – doradzała m.in. w zakresie restrukturyzacji grup kapitałowych czy wyboru dogodnej formy prawnej dla inwestorów zagranicznych. „Prawdziwy doradca na bazie zarysowanego hasłowo problemu jest w stanie zadać właściwe pytania, ustalić, czego tak naprawdę potrzebuje klient, i zaoferować najlepsze rozwiązanie. Dokładnie taki rodzaj współpracy oferuje Joanna. Dodatkowo używa przystępnego języka, a nie zawiłych terminów prawnych, które niewiele mówią” – napisał w rekomendacji jeden z klientów.

Prawniczka jest orędowniczką kompleksowej komunikacji z klientem, opartej na koncepcji „one-stop-shop”, czyli łączeniu wielu specjalizacji i dostarczaniu wszechstronnej porady przez stały zespół znany klientowi osobiście. Jest też inicjatorką innowacyjnego podejścia do usług raportowania podatkowego w sposób możliwie zautomatyzowany, co wpływa na obniżenie kosztów.

To właśnie jej talenty sprawiły, że w ciągu 10 lat kariery w KPMG dwukrotnie awansowała o dwa stopnie w hierarchii, a w 2011 r. wyróżniono ją tytułem lidera wśród nowo promowanych menedżerów w Europie.

Ma wyższe wykształcenie prawnicze (ukończyła WPiA Uniwersytetu Warszawskiego) i ekonomiczne (jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej). Dwa lata temu obroniła rozprawę pt. „Dostosowanie krajowej terminologii podatkowej do terminologii podatkowej dyrektyw unijnych a prawidłowość ich implementacji na przykładzie Polski”.

Prywatnie prawniczka od ponad roku jest szczęśliwą mamą.