Wybór prezesa nastąpić ma jeszcze dziś. Do pełnienia tej funkcji pretendują: Maciej Bobrowicz (OIRP Zielona Góra), prezes radców w latach 2007-2013, Ryszard Ostrowski (OIRP Katowice) oraz Maria Ślązak (OIRP Gdańsk).

Walka o fotel szefa radców nie należała do najspokojniejszych. - Pojawiały się ataki personalne, co nadawało kampanii wyborczej zły ton - mówił do zgromadzonych Zenon Klatka, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych w latach 2004-2007. Podkreślił jednocześnie, że nie popiera kandydatury Macieja Bobrowicza. -Nie jest tak źle w samorządzie, aby szukać zbawcy - akcentował.

Aktualny prezes Dariusz Sałajewski przypomniał, że przyjmując funkcję trzy lata temu deklarował, że nie będzie startował na kolejną kadencję. Zdania tego nie zmienił, gdyż - jak mówił - wśród radców jest wiele osób, które w tej roli mogą się doskonale odnaleźć. -Kadencja nie była łatwa, ale postępowa - podsumowywał swoją działalność.

Sałajewski wskazywał, że choć w trakcie jego szefowania radcowskim samorządem "nie było fajerwerków, to jednak świeciło się światło". -  I tak przez te trzy lata radcowie m.in. uzyskali uprawnienia do występowania przed urzędem patentowych, setki z nich bierze udziałem w systemie ubezpieczeń prawnych, czy działa w punktach nieodpłatnego poradnictwa - przypominał.

Anna Krzyżanowska