statystyki

Sąd najpierw gani, potem chwali

autor: Paulina Szewioła30.08.2016, 00:00

Nieznajomość przepisów procedury karnej najzwyczajniej adwokatowi nie przystoi, a już z całą pewnością pełnomocnik nie powinien się z nią afiszować w piśmie procesowym.

STAN FAKTYCZNY

Sprawa dotyczy E.J., który uderzył drugiego mężczyznę prętem w głowę, czym spowodował u niego naruszenie czynności narządów ciała na okres do 7 dni. Z tego powodu Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej oskarżyła go o popełnienie przestępstwa z art. 157 par. 2 k.k., mimo że ściganie tego czynu odbywa się z oskarżenia prywatnego. Śledczy argumentowali jednak, że za ich działaniem przemawiał interes społeczny.

Po przeprowadzeniu rozprawy sąd rejonowy warunkowo umorzył postępowanie wobec E.J. na roczny okres próby. Zasądził także na rzecz pokrzywdzonego 1 tys. zł tytułem nawiązki.

Apelację od tego wyroku wnieśli zarówno pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego (pokrzywdzonego), jak i obrońca oskarżonego.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane