statystyki

Wyrok TSUE ważny też dla centrów handlowych. Warunek: Wdrożenie dyrektywy

05.08.2016, 17:00
Sprzedawca w sklepie

Wyrok może mieć zastosowanie nie tylko do operatora targowiska, lecz także do innych podmiotów, których usługi wykorzystywane są do dokonywania naruszeń przez osoby trzecieźródło: ShutterStock

- Operator nie ma wcale obowiązku monitorowania tego, co się dzieje na targowisku czy w centrum handlowym. Wynika to wprost z wyroku TSUE. Nie jest też zobowiązany do prowadzenia śledztw mających na celu ustalenie pochodzenia towarów - mówi Paweł Lipski radca prawny, partner współkierujący zespołem własności intelektualnej w kancelarii Wierzbowski Eversheds.

Czy pana zdaniem, mając na uwadze obecnie obowiązujące w Polsce przepisy, wyrok w sprawie Tommy Hilfiger przeciwko Delta Centre ma zastosowanie wobec polskich przedsiębiorców?

Moim zdaniem nie. Wyrok interpretuje art. 11 zd. 3 dyrektywy 2004/48/WE oraz art. 8 ust. 3 dyrektywy 2001/29/WE, które nie zostały wprowadzone do polskiego systemu prawnego. Z wyroku wynika, że Czechy te regulacje u siebie wprowadziły.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane