statystyki

Gdy prawnik jest z daleka

07.07.2016, 05:55; Aktualizacja: 07.07.2016, 06:28

Orzekając w sprawie zwrotu kosztów dojazdu prawnika na rozprawę, należy ocenić, czy uzasadnione było ustanowienie pełnomocnika, który nie wykonuje zawodu w siedzibie sądu rozpoznającego sprawę - uznał SO w Poznaniu.

Powódka L. D. wniosła o zasądzenie od ubezpieczyciela na swoją rzecz 64 tys. złotych oraz zwrot kosztów procesu według spisu, który zrobiła. Jej roszczenie było podyktowane umyślnym naruszeniem przez ubezpieczonego kierowcę zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w wyniku którego zginał jej mąż.

To zdarzenie kompletnie odmieniło jej życie. Nie była w stanie poradzić sobie z dalszym prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Musiała podjąć również leczenie psychiatryczne, które kontynuuje do teraz.

W związku z zaistniałą sytuacją L.D. zwróciła się do pozwanego o wypłatę 100 tys. zł zadośćuczynienia za naruszenie jej dóbr osobistych spowodowane śmiercią męża. Ubezpieczyciel wypłacił jej jednak tylko16 tys. zł. Sprawa trafiła do sądu.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane