statystyki

Nowojorski adwokat skazany za stworzenie piramidy finansowej

23.05.2016, 15:23; Aktualizacja: 23.05.2016, 16:08

Charles Bennett, były prawnik w kilku dużych, prestiżowych kancelariach prawnych, w ciągu sześciu lat zdefraudował w sumie ponad 5 mln dol. od swoich przyjaciół i członków rodziny. Sąd federalny wymierzył mu karę pięciu lat pozbawienia wolności.

Szczegóły swojej przestępczej działalności 58-letni Bennett ujawnił w 16-stronicowym liście pożegnalnym, który pozostawił przed podjęciem nieudanej próby samobójczej. Po skoku do rzeki Hudson cały i zdrowy został wyłowiony przez nowojorską policję. Śledczy odnaleźli też list, w którym adwokat przyznał się do tego, że przywłaszczył sobie oszczędności rodziny i przyjaciół pod pozorem inwestycji w "elitarny" fundusz hedgingowy. Obiecywał im zyski w wysokości 25 proc. wkładu początkowego oraz wprowadzał ich w błąd, mówiąc, że w przedsięwzięcie jest zaangażowany były gubernator Nowego Jorku Eliot Spitzer i jego była żona.


Pozostało 43% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane