Beata Mazurek o SN: To zespół kolesi. Sędziowie apelują o poszanowanie standardów

27.04.2016, 11:22; Aktualizacja: 27.04.2016, 11:22
Beata Mazurek

Beata Mazurek. Fot . Przemek Wierzchowski / Agencja Gazetaźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Przemek Wierzchowski Agencja Gazeta

Stowarzyszenia sędziowskie wystosowały oficjalne oświadczenie w sprawie wypowiedzi rzecznik prasowego klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Beaty Mazurek z 26 kwietnia 2016 r. Publikujemy jego treść.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • widz(2016-04-27 11:37) Zgłoś naruszenie 2710

    To koński łeb. Nie potrafi inaczej.

    Odpowiedz
  • EU(2016-04-27 12:01) Zgłoś naruszenie 2016

    Pani Beata Mazurek to ********* z PIS

    Odpowiedz
  • Bert(2016-04-27 12:10) Zgłoś naruszenie 2228

    Może najpierw dekomunizacja. Jakoś (bez ścieżki zdrowia i bratniej pomocy) nie mogę nabrać szacunku do prezesa TK- byłego członka PZPR.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • tasma(2016-04-27 12:13) Zgłoś naruszenie 1820

    Kalisz do Kwaśniewskiego w czasie pozżerania ośmiorniczek (czas na taśmie 1:35). Nie bierzesz Sławek pod uwagę jednej rzeczy, ze tak się dziwnie złożyło że na czele wszystkich służb stoją moi znajomi i wychowankowie. Ty lepiej tego nie mów głośno...

    Odpowiedz
  • stik(2016-04-27 12:23) Zgłoś naruszenie 2614

    Bert - jakie znaczenie ma prezes TK, do wypowiedzi jakiejś tam pani po socjologi, która nazywa Sędziów Sądu Najwyższego (nie tk) kolesiami? Chamstwo i tyle.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zlot(2016-04-27 12:51) Zgłoś naruszenie 3315

    brzydka

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • krol(2016-04-27 12:59) Zgłoś naruszenie 2737

    Pani Rzecznik powiedziała głośno to co myśli 80% Polakow szacunek za prawdę. Wystarczy jedna Ustawa Dekomunizacyjna,a polskie sądownictwo samo się oczyśći

    Odpowiedz
  • sasanka(2016-04-27 13:36) Zgłoś naruszenie 1619

    Nie pochwalam wypowiedzi rzecznika klubu parlamentarnego PiS Beaty Mazurek. Ale jednocześnie bardzo żałuję, że stowarzyszenia sędziowskie nie reagują na łamanie prawa, w tym na łamanie Konstytucji, przez samych sędziów. Nie wierzę, że przypadki łamania prawa przez jednych sędziów nie są znane innym sędziom w danym sądzie lub w sądzie nadrzędnym/podrzędnym. Odpowiednie i szybkie reagowanie przez uczciwych sędziów na istniejącą patologię w wymiarze sprawiedliwości – zamiast zamiatania spraw pod dywan - lepiej przysłużyłoby się powadze i autorytetowi urzędu sędziowskiego w Polsce niż potępianie często słusznych negatywnych ocen kierowanych pod adresem sędziów. -------- W pewnej sprawie sędziowie łamali Konstytucję stosując przepis uznany wiele lat wcześniej przez Trybunał Konstytucyjny za niezgodny z Konstytucją. Wyrok TK był oczywiście OPUBLIKOWANY. Strona powoływała się na ten wyrok, ale bezskutecznie. Sędziowie uparcie, zuchwale zastosowali przepis niezgodny z Konstytucją. Sprawę tę zbagatelizowała Prezes tego Sądu, Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego, sędziowie dwóch trzyosobowych składów orzekających w sprawie wyłączenia sędziów łamiących Konstytucję od orzekania w sprawie głównej. ----------- Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego stwierdził, że sędziowie dopuścili się wprawdzie oczywistego naruszenia prawa, ale NIE RAŻĄCEGO (!!!). I dlatego nie znalazł podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego. Owi - funkcyjni zresztą - sędziowie dalej sobie orzekają, a jeden spośród nich nawet wkrótce potem awansował do sądu wyższej instancji.

    Odpowiedz
  • pawel(2016-04-27 14:38) Zgłoś naruszenie 1824

    "Sąd Najwyższy to zespół kolesi". Pani Mazurek niczego nowego nie odkryła. Ślązacy wiedzą to już od parunastu lat odkąd SN z pogwałceniem prawa dwukrotnie odmówił im konstytucyjnego prawa do zrzeszania się.

    Odpowiedz
  • POmroczność - stan umysłu leniżerii(2016-04-27 14:51) Zgłoś naruszenie 1417

    Sąd Najwyższy w 2009: orzeczenia TK nie są wiążące.

    Odpowiedz
  • KALIF(2016-04-27 14:56) Zgłoś naruszenie 177

    Kolesie,kolesie-a 1050 stołków /wysokich/ na 1050-lecie chrztu Polski dla "zasłużonych" to co?

    Odpowiedz
  • prze-m(2016-04-27 17:41) Zgłoś naruszenie 2110

    Już tego nie da się czytać ---- co wyprawia P.S. To jest chore.

    Odpowiedz
  • Arek(2016-04-27 18:27) Zgłoś naruszenie 912

    bo to sa kolesie z jednego PO P. gdzie zdobywali wiedze?

    Odpowiedz
  • Wilus(2016-04-27 18:39) Zgłoś naruszenie 68

    Ile wydano na przestrzeni chocby lat 1989 do chwili obecnej orzeczn niezgodnyvh nie tylko z obowiazujacym prawem ,ale takze z Konstytucja? Zarowno w NSA ,WSA .SN i apelacyjnych lacznie z Rejonowymi. a takze Pracy i U S. Jedynie wyczyszczenie tego co jest i naprawa moze przywrocic troche wiary w te instytucje strzegace poprawnosci i dac nadzieje dla ludzi pragnacych poprawy . W ETSC. nie lepiej.

    Odpowiedz
  • Czy Darwin nie miał racji ... ?(2016-04-27 19:44) Zgłoś naruszenie 206

    Słuchając neo-BOLSZEWICKIEJ posłanki Mazurek z PIS ... CZŁOWIEK dochodzi do wniosku, że ... NIEKTÓRE MAŁPY zlazły z gałęzi drzew na ziemię, ale .... ROZUM zostawiły na GAŁĘZIACH.

    Odpowiedz
  • Joanna Zakowska(2016-04-27 22:29) Zgłoś naruszenie 84

    Prawda boli...

    Odpowiedz
  • Sędzia(2016-04-27 22:39) Zgłoś naruszenie 57

    A czym różni się zgraja sędziów złączonych zmową z PO i z PSL i z SLD i z głupkiem Palikotem od bandy zbójeckiej? Sędziowie stosują metody terrorystyczne przyjęte od socjalistów - bolszewików

    Odpowiedz
  • antymazurek(2016-04-28 07:53) Zgłoś naruszenie 72

    Z takim językiem to nich spada pod budkę z piwem w Chełmie - kolesiówa ...

    Odpowiedz
  • gosc(2016-04-28 08:02) Zgłoś naruszenie 24

    Nową Konstytucję uchwalono w roku 1997. A pan Buzek zgodnie z Konstytucją dokonał 4-ch REFORM. Po tych Reformach doi dziś się nie możemy pozbierać. CZY TO KONSTYTUCYJNE BYŁO?

    Odpowiedz
  • dżentelmen(2016-04-28 12:23) Zgłoś naruszenie 11

    Chcę wierzyć, że nie wszystkie Beaty to takie chamówy...

    Odpowiedz