statystyki

Nowy dziekan ORA nie chce zmarnować choćby dnia

24.04.2016, 20:06; Aktualizacja: 25.04.2016, 07:06

Głęboko wierzę, że izba adwokacka w Warszawie będzie liderem zmian w polskiej palestrze - mówi mec. Grzegorz Majewski, nowy dziekan warszawskiej rady adwokackiej.

W wyborach na dziekana otrzymał pan 676 głosów, dużo więcej niż wspólnie dostali dwaj pana konkurenci. Był pan zaskoczony, że zwyciężył pan tak ogromną przewagą?

Byłem oszołomiony. Wybory jednak pokazały, że adwokaci w Warszawie chcą nowoczesności bez wyrzekania się podstawowych zasad, bez podtrzymania których adwokatura nie będzie w stanie pełnić funkcji, do jakich została powołana.

Które punkty pana programu wyborczego najbardziej trafiły do głosujących na pana adwokatów?

Nie wiem, czy powinniśmy wskazywać punkty, które dostały najwięcej głosów, czy też te, które znalazły mniejsze poparcie. Wydaje mi się, że większość adwokatów przekonała raczej moja wizja przyszłości, która koncentruje się na dynamicznej ewolucji. W izbie warszawskiej jest wiele spraw do załatwienia. Musimy przede wszystkim pokazywać, że działania Okręgowej Rady Adwokackiej są transparentne i jasno tłumaczyć koleżankom i kolegom, na co są przeznaczane płacone przez nich składki. Konieczne też jest poszukiwanie nowych obszarów działania dla adwokatów. Ponadto nie możemy zapominać o szkoleniu aplikantów, bo to na nas spoczywa obowiązek najlepszego przygotowania młodszych kolegów do wykonywania zawodu. Uważam też, że zgromadzenie pokazało, że warszawska adwokatura chce się otworzyć na młodych ludzi. A wyniki wyborów członków Okręgowej Rady Adwokackiej jasno o tym świadczą. I oczywiście nie mogę nie wspomnieć o tak priorytetowej dla adwokatów kwestii, na którą kładłem nacisk, jak ochrona tajemnicy adwokackiej.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane