statystyki

Wybrano nowego dziekana warszawskiej ORA

23.04.2016, 19:48; Aktualizacja: 25.04.2016, 10:33

Został nim adwokat Grzegorz Majewski, który już pierwszej turze wyborów zapewnił sobie zdecydowane zwycięstwo.

Nowy dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zdobył aż 676 głosów spośród 1057 adwokatów obecnych na zgromadzeniu. Jego konkurenci, adw. Łukasz Chojniak i adw. Sławomir Zdunek, uzyskali odpowiednio 207 i 159 głosów (15 głosów uznano za nieważne). Co prawda zwycięzca znany był już po pierwszej turze, ale adwokaci w sumie podchodzili do głosowania aż czterokrotnie. Pierwsze trzy próby trzeba było przerwać po kilkunastu sekundach, gdyż aplikacja do obsługi głosowania na tabletach się zawieszała.

Żaden z kandydatów nie porwał swoim wystąpieniem adwokatów, którzy w sobotę zgromadzili się w warszawskiej Hali Expo. Mec. Majewski w swoim przemówieniu skupił się nie na konkretnych propozycjach, które zamierza realizować jako dziekan, lecz na ogólnej wizji warszawskiej adwokatury. W jego zamyśle ma ona łączyć nowoczesność z tradycyjnymi wzorcami i wartościami. Nowy dziekan zapowiedział, że nie zamierza w niej robić rewolucji, lecz drogą ewolucji wprowadzać stopniowe zmiany. Za jego kadencji rada ma się bardziej skupić na potrzebach młodych adwokatów oraz uatrakcyjnieniu szkoleń aplikantów i adwokatów, a także bardziej otworzyć się na kobiety.

Rywale mec. Majewskiego w swoich przedwyborczych wystąpieniach położyli raczej nacisk na konkretne działania, które chcieliby podjąć na stanowisku dziekana. Mec. Chojniak postawił na innowacje, zapowiadając wprowadzenie e-administracji i wspieranie marketingu usług adwokackich oraz networkingu. Z kolei mec. Zdunek przedstawił program minimum, w których priorytetowe znaczenie miały obniżenie składki samorządowej, likwidacja obowiązku wpisywania się na listy na szkolenia i remont siedziby ORA.


Pozostało 46% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane