Jak informuje tvn24.pl sprawa jest na tyle poważna, że Ministerstwo Sprawiedliwości 24 marca br. złożyło zawiadomienie do prokuratury.

Śledczy podobno sprawdzają, czy przed egzaminem z prawa cywilnego nie doszło do wycieku zagadnień egzaminacyjnych. W trakcie egzaminu komisja zarekwirowała 13 zdającym wyrok sądu, który mógł pomóc zdać poprawnie egzamin.

Prawnicze egzaminy zawodowe odbywały się w tym roku pomiędzy 15 a 18 marca. Kandydaci na adwokatów i radców prawnych zmierzyli się zadaniami z prawa karnego, cywilnego i gospodarczego oraz administracyjnego. Tegoroczną nowością był powrót do części dotyczącej zasad wykonywania zawodu i etyki.

Zdający mieli możliwość sporządzania prac egzaminacyjnych - według własnego wyboru - pismem ręcznym lub przy użyciu sprzętu komputerowego, przy czym zdecydowana większość zdających (ok. 99%) rozwiązywała zadania przy użyciu sprzętu komputerowego.

Podczas egzaminów zdający mieli możliwość korzystania z przyniesionych przez siebie aktów prawnych, komentarzy oraz orzecznictwa. Dodatkowo, komisje egzaminacyjne zapewniły dostęp do stanowisk komputerowych zawierających systemy informacji prawnej.

Więcej na tvn24.pl