Z informacji podawanych przez tvn24.pl podczas tegorocznego egzaminu adwokackiego mogło dojść do nieprawidłowości. Jeden ze zdających zachęcał do powtórzenia zagadnienia, które następnie pojawiło się wśród zadań.

Jak informuje tvn24.pl sprawa jest na tyle poważna, że Ministerstwo Sprawiedliwości 24 marca br. złożyło zawiadomienie do prokuratury.

Śledczy podobno sprawdzają, czy przed egzaminem z prawa cywilnego nie doszło do wycieku zagadnień egzaminacyjnych. W trakcie egzaminu komisja zarekwirowała 13 zdającym wyrok sądu, który mógł pomóc zdać poprawnie egzamin.

Prawnicze egzaminy zawodowe odbywały się w tym roku pomiędzy 15 a 18 marca. Kandydaci na adwokatów i radców prawnych zmierzyli się zadaniami z prawa karnego, cywilnego i gospodarczego oraz administracyjnego. Tegoroczną nowością był powrót do części dotyczącej zasad wykonywania zawodu i etyki.

Zdający mieli możliwość sporządzania prac egzaminacyjnych - według własnego wyboru - pismem ręcznym lub przy użyciu sprzętu komputerowego, przy czym zdecydowana większość zdających (ok. 99%) rozwiązywała zadania przy użyciu sprzętu komputerowego.

Podczas egzaminów zdający mieli możliwość korzystania z przyniesionych przez siebie aktów prawnych, komentarzy oraz orzecznictwa. Dodatkowo, komisje egzaminacyjne zapewniły dostęp do stanowisk komputerowych zawierających systemy informacji prawnej.

Więcej na tvn24.pl