Umorzona adwokacka "dyscyplinarka" Mularczyka

30.10.2008, 13:55; Aktualizacja: 30.10.2008, 14:08

Arkadiusz Mularczyk nie wprowadził w błąd członków Trybunału Konstytucyjnego na rozprawie w sprawie lustracji - uznał adwokacki rzecznik dyscyplinarny i umorzył postępowanie przeciw niemu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (24)

  • łysy(2008-10-31 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    IUS
    Co się wtedy stało? Proszę precyzyjnie, jakie uchybienia popełnił Mularczyk

    Odpowiedz
  • Smutna rzeczywistość(2008-10-31 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Takich posłów powinniśmy wybierać jak Mularczyk, Ziobro, Kępa, Maciarewicz, Wasserman.
    Bez nich do głosu dochodzi stara nomenklatura i ubecja lub kolesie typu Palikot, Komorowski, Niesiołowski, Tusk, Borusewicz dla których Polska nic nie znaczy. Niestety oszołomów mamy więcej i co z tego że z dyplomami...
    Jak na razie ubecy nie mają się zatem czego obawiać.

    Odpowiedz
  • Serce rośnie gdy na niego patrzę(2008-10-30 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    Mecenas Mularczyk i Mecenas Ziobro to najtęższe prawnicze głowy w tym kraju. Mecenas Ziobro zapisał się już w dorobku polskiej doktryny prawa karnego epokowym poglądem, w mysl którego gdy nie ma dowodów winy, to oznacza, że zostały one zniszczone. Mecenas Mularczyk zasłynął z kolei swoim znakomitym wystąpieniem przed Trybunałem Konstytucyjnym.

    Odpowiedz
  • lex(2008-10-30 14:35) Zgłoś naruszenie 00

    "adwokacki rzecznik dyscyplinarny i umorzył postępowanie przeciw niemu"

    ...jak zawsze

    Odpowiedz
  • PRAWIE JAK PRAWNIK(2008-10-30 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    DURA LEX - SED LEX!!! :)

    Odpowiedz
  • kompromitacja PO(2008-10-30 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    A co z brakiem adresu Przewodniczącego Trynunału Konstytucyjnego Stępnia, co z mądralą UW - Zollem i innymi zagończykami PO.

    Kauzypierdy krakowskie chciały ale im się nie udało.

    Odpowiedz
  • obecnie mamy cwiakalizacje prawa(2008-11-01 21:58) Zgłoś naruszenie 00

    "Przeglądanie akt odbyło się zgodnie z prawem. Byłem w IPN, moje podpisy są na tzw. kartach kontrolnych akt, a także w księgach wejść i wyjść, widziało mnie tam kilka osób, któryś z pracowników wydawał mi te akta" - mówił PAP Mularczyk po decyzji sądu."

    Znowu kolejna "afera" PiS umorzona? I pomyslec, ze takie gafy robil prezes T.K p. mgr.Stepien. Jak wynika obecnie byl osoba stronnicza co do lustracji...oraz bylo widac to po jego zachowaniu emocjonalnym.
    p. Zoll, tez mial tutaj swojej zaslugi...:/
    A co do tej pory dobrego zrobil Cwiakalski niby wielki fachowiec od przektretow? wykryl afere laptopowa? i zwolnil z wiezienia obcinaczy palcow?
    i szuka dalej hakow na PiS?

    Odpowiedz
  • rozsądek(2008-10-30 15:00) Zgłoś naruszenie 00

    Przeciwnicy Ministra Zbigniewa Ziobry zasłyneli za to twierdzeniem, że domniemanie niewinności ma charakter absolutny, w związku z czym nawet prokurator (a zwłaszcza Generalny) ma obowiązek szukać dowodów niewinnościpodejrzanego (oskarzonego) i nie wolno mu formułować aktu oskarżenia w sposób, który sugerowałby, że oskarżony zarzucany mu czyn popełnił.

    Odpowiedz
  • Mirek(2008-10-30 16:44) Zgłoś naruszenie 00

    A ja osobiście pamiętam wystąpienie Mularczyka i nagal uważam,że to było niegodne prawnika w wolnym kraju,a pomprostu-"chamstwo".
    Niestety Mularczyk nie jest jedynym prawnikiem w parlamencie,którego zachowanie rzuca negatywne światło na prawników.Pomijam ,że czasem gdzy ich słyszę,to zastanawiam się gdzie oni zdobyli dyplomy???O mówieniu ze zrozumieniem,mówionego tekstu,nie wspomnę.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2008-10-31 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    Mularczyk to slaby prawniczyna taki jak Ziobro,przeciez oni nie sa karnistami,konstytucjonalistami,to prawnicy dzialow prawa administracyjnego,np.Pan Prezydent prawa pracy i ubezpieczen,a na codzien w swej arogancji podwazaja wypracowane poglady nauki polskiej ktora rozstrzyga problemy prawa rowniez w ujeciu miedzynarodowym.Takie wystapienia jak ostatnio Mularczyka przy projekcie odebrania przywilejowSB i WRON /jestem za odebraniem indywidualnie przez Sad / jest niedopuszczalne,powiedzial;Ja wiem ze nasz projekt jest nie konstytucyjny no i dlatego musimy zmienic Konstytucje.Jest to ogromna beszszelnosc,w ustach prawnika to jego smierc.Np.Jak Sejm uzna ze trzeba fizycznie zlikwidowac w Polsce zydow,ukraincow,romow,komunistow,ludzi o pogladach lewicowych,to co no zmieni sie tylko Konstytucje.Gratuluje

    Odpowiedz
  • BPonko(2008-10-31 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    O, i znowu masa nawiedzonych, typu @7 i @2.

    Niechybnie zawsze się tacy pojawiają.

    Odpowiedz
  • Wesoła rzeczywistość(2008-10-31 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    Takich posłów należy wyeliminować z życia politycznego - Mularczyk, Kempa, mAcierewicz, Ziobro.
    Są to jak nazwał Pan Dorn eunuchy, klakierzy Jarosława. Zrobią wszystko aby prezesowi dogodzić. Nie maja własnego zdania i są bardzo bezczelni w swoich wypowiedziach.

    Ach zapomniałem o posle GOSIEWSKIM !! Sorry Panie pośle. On powinien dostać nagrodę NOBLA za OBŁUDĘ - dotyczy alimentów.

    Niektórym w mózgu tylko UB i UB i UB a czasem SB. Ciekawe jak długo będą mielić ten temat. Zapewne dla tych nieudaczników to się nie skończy.

    Odpowiedz
  • STAN(2008-10-31 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    CZY PREZES TRYBUNALU JESZCZE SIE UKRYWA PRZED SPRAWIEDLIOSCIA ? MOŻE KTOŚ WIE W JAKIEJ NOŻE SIE UKRYWA ?

    Odpowiedz
  • wodnik(2008-10-31 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    Cóż ... Taki z niego prawnik jak z ... Ziobry - cała sprawa z wtedy była po prostu nieładna , Mularczyk realizował partyjne zlecenie. jak to w PIS-ie bywa

    Odpowiedz
  • IUS(2008-10-31 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    cala Poslka zapamietala

    Odpowiedz
  • IUS(2008-10-31 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    cala polska widziala co sie wtedy stalo...

    umorzyc postepowanie??brak slów...panowie,brak slów

    Odpowiedz
  • Andrzej(2008-10-31 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    Istotnie mamy "wesołą rzeczywistość". Niestety przekłada się to na sytuację gospodarczą w kraju, a z tym wszyscy wiemy jak jest. Milionerzy z PO, a mamy ich w śród posłów 41, dają przyklad innym posłom, którzy zaślepieni ich przykładem chcieliby robić biznes na wszystkim. Nawet na naszym zdrowiu. Oczywiście w związku z tym rezygnują z własnego zdania, zdyscyplinowanie głosują i wypowiedzi ograniczają do otrzymywanych każdego dnia wytycznych.

    Odpowiedz
  • Mielenie ubeków(2008-10-31 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Sprawy ubeków powinny być dopóty "mielone" dopóki pracodawcy morderców górników z kopalni Wójek, Olewnika, Popiełuszki i wielu innych znajdą się za kratkami. Jak do tej pory pobierają oni niezasłużenie wysokie emerytury kosztem swoich ofiar. To nie jest Polska praworządna.

    Odpowiedz
  • Druga polkula mozgu(2008-10-31 10:02) Zgłoś naruszenie 00

    Czy Tacy prawnicy jak Ziobro i Mularczyk nie rozumieja w co sie pakuja jako prawnicy,przeciez Kaczynscy znikna,ich mamusia nie wezmie ich na etat zeby wyprowadzali kota,zyc z takim odium nie zazdroszcze,przeciez za chwile Kaczory znikajac ich wypluja,jak obecnie Herr Dornbauma.

    Odpowiedz
  • Nasi idole(2008-10-31 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    Panowie, nie dostrzegacie naszego idola: Ćwiąkalskiego. gdyby było takich więcej nie byłoby żadnej afery "na dywaniku", tylko "pod". Poza tym jest całkowicie oddany partii w realizacji rozwalania naszego aparatu sprawiedliwości.

    Odpowiedz