Ziobro zapowiada zaostrzenie prawa karnego. Do więzienia nawet na trzydzieści lat

autor: Małgorzata Kryszkiewicz25.02.2016, 07:26; Aktualizacja: 25.02.2016, 11:44
Sędziowie orzekający pozbawienie wolności będą mieli większą swobodę

Sędziowie orzekający pozbawienie wolności będą mieli większą swobodęźródło: ShutterStock

Minister sprawiedliwości chce uelastycznić katalog kar pozbawienia wolności. Najniższa wynosiłaby tylko tydzień i miałaby odstraszać początkujących przestępców.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

 • Równość wobec prawa(2016-06-01 19:45) Zgłoś naruszenie 00

  Kiedy z nimi zrobią porządek? Inaczej jest w kulturze Romów. - Dzieci w tym środowisku wychowywane są w inny sposób, także jeśli chodzi o seks. 12-latek nie jest uważany w romskiej kulturze za dziecko. Trzeba pamiętać, że przecież u nich 13-letnie dziewczynki są poślubione dorosłym mężczyznom. I pojawia się pytanie - czy próbować zmieniać ich świat czy zostawić, jakim jest? - zastanawia się Łukasz Ługowski, pedagog i dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii "Kąt" w Warszawie. Prokuratura oskarżyła 21-letniego Roma z Opolszczyzny o współżycie seksualne z nieletnią. Tyle że dla społeczności romskiej ci młodzi są mężem i żoną, bo wzięli ślub zgodnie z obyczajem. - Trzeba by nas wszystkich zamknąć do więzienia - kwituje szef polskich Romów Podczas przesłuchania Marek K. przyznał się do współżycia z Agnieszką. Tłumaczył, że w romskiej tradycji to normalne, że mężczyźni żenią się z dziewczynami nawet 12- czy 13-letnimi. Władysław Kwiatkowski, szef Stowarzyszenia Romów Polskich z Gliwic, uważa, że władze nie powinny się w te sprawy mieszać. - Bo to typowo romska sprawa i władze powinny nam dać spokój. Ja miałem 14 lat, kiedy zostałem ojcem - podkreśla. ...rozmowa o sprawach intymnych dla Romów już jest czymś bardzo niestosownym, to są rzeczy tabu, o tym nie powinno się wspominać.

  Odpowiedz
 • BoloiLolo(2016-03-05 05:09) Zgłoś naruszenie 00

  Jestem osobą bezpartyjną daleką od spekulacji partyjnych pracowałem na trzy zmiany cieżko i zostałem okradziony jak 18 tysięcy Polaków a zważyć należy że każdy miał rodzinę dzieci , wnuków a tu KLAPA panie Borys Budka co Pan zrobił w tej sprawie ,,,no oczywiście nic,,, prawdziwe nieudacznictwo,,tu potrzeba żelaznej ręki,,, w majestacie prawa oraz braku odpowiedzialności Konstytucyjnej ...AFERY różne pożerały Polskę oraz ich obywateli a "" Wielki Trybunał Dziadków ""patrzał na to wszystko i zero reakcji tylko BEREZA KARTUSKA mogłaby to naprawić w krwi mamy nieuczciwość,,, znają nas w całej EUROPIE ....--Pytanie dlaczego tak wielkie CUDA nie dzieją się w ANGLII ,,,gdzie za gwałt Polak dostał 70 lat ,,,albo Szwecji, Norwegii i Finlandii czy nawet u naszych sąsiadów Niemców ,,, i tu jest odpowiedź kto jest winien tego DRAŃSTWA,,,, niech czytelnicy sami ocenią ----przez 8 s lat obsadzali stanowiska a moje trzy Pozwy w Sądach Gdańskich odbiły się jak od ściany z ""Betonu Ciężkiego""" a to nie jest normalne zjawisko,,, a Pan Borys Budka próbuje ten CEPELIN z NIEUDACZNIKAMI bronić,,,,,

  Odpowiedz
 • mat(2016-02-27 12:00) Zgłoś naruszenie 20

  Tydzień to wylota z pracy i szkoły i oczywiście siedzieć będą ludzie za skręta, a nie naziści z ruchu narodwego na bicie ludzi i podżeganie do wojny.Kara więzienia powinna być tylko dla niebezpiecznych dla otoczenia w innym przypadku odpracowanie szkód no ale pierdel zawsze był dla włądzy użyteczny żeby tam w lochu trzymać ile się chce przeciwników.

  Odpowiedz
 • baesgraes(2016-02-26 09:04) Zgłoś naruszenie 11

  A doczekam się kiedyś czasów, gdy porządny obywatel będzie się mógł obronić przed bandytą dowolnymi środkami i na dowolną skalę, łącznie z otrzymaniem medalu z rąk prezydenta za zabicie śmiecia?

  Odpowiedz
 • siema(2016-02-25 21:13) Zgłoś naruszenie 36

  Przeczytałem i ma to jakiś sens, szczególnie ten tydzień na odstraszenie.

  Odpowiedz
 • zero zero(2016-02-25 15:18) Zgłoś naruszenie 81

  Ten człowiek słusznie miał tylko dostateczny na egzaminie aplikanckim.

  Odpowiedz
 • Tools(2016-02-25 15:03) Zgłoś naruszenie 63

  Jak dla mnie bezsensowne jest osadzać ludzi na 1 tydzień w więzieniu gdzie za ich utrzymanie musi płacić polski podatnik. Z podnoszeniem kary to tez byłbym ostrożny gdyż łatwo ją podnosić jak się nie jest oskarżonym. Gdyby Ziobro siedział na ławie oskarżonych to zapewne nie byłby taki kozak. Poza tym należy zauważyć, że człowiek może zostać wrobiony w popełnienie przestępstwa. Mało to było przypadków.

  Odpowiedz
 • fakt (2016-02-25 10:08) Zgłoś naruszenie 56

  A co merytorycznego ma wnieść Twoja wypowiedź? Sądzę, że to jest ten słynny hejt. Napisać cokolwiek i wypluć jadu. Odpowiem Ci wprost, chociaż swoje zdanie o ZZ mam - sam jesteś imbecyl

  Odpowiedz
 • Darek(2016-02-25 09:27) Zgłoś naruszenie 107

  PO to syf ale Ziobro imbecyl

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane