Elektronika pomoże sądom i stronom postępowania

autor: Małgorzata Kryszkiewicz29.10.2008, 03:00; Aktualizacja: 29.10.2008, 14:23

Elektroniczne postępowanie upominawcze ma być sprawdzianem. Jeżeli rozwiązania w nim przyjęte sprawdzą się w realiach polskiego sądownictwa, zostaną przeniesione na grunt innych postępowań.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Qimbuł(2008-10-31 21:53) Zgłoś naruszenie 00

  Podle się teraz czuję, ponieważ w sądach: grodzkim, rejonowym i okręgowym zostałem oszwabiony, asesorzy i sędziowie mimo, że zarzucanego mi czynu nie popełniłem - uznali mnie winnym a krętacza fałszywego oskarżyciela i fałszywego świadka uznali za pokrzywdzonego a na dodatek to chamstwo kazało mi płacić za wynajętego sobie adwokata. W/g mnie ci wszyscy co posiadają uprawnienia do wydawania wyroków i mnie sądzili i wydając krzywdzący wyrok powinni zamiatać schody jeśli to uczciwie potrafią robić, podejrzewam ich o stronniczość perfidną złośliwość.No mnie gdybym taki krzywdzący przekręt, chyba bym się powiesił. Dopiero później są dziwienia, że ktoś kogoś oblał kwasem żrącym,uważam, że takie ich zachowanie było gorsze od oblania kwasem, zachowali się jak kanalie.Gdyby były w użyciu urządzenia nasłuchowe w salach sądowych, nie było by sugestywnych wpisów tych udających sprawiedliwych - kpiarze,szydercy - Nie umiem się z krzywdą w państwie demokratycznym pogodzić.

  Odpowiedz
 • klient sądowy(2008-10-29 10:52) Zgłoś naruszenie 00

  W Wydziale V Gospodarczym Rejonowym w Kielcach nie można się miesiącami doprosić o nadanie klauzuli na nakaz zapłaty o co z tej całej elektroniki będzie.

  Odpowiedz
 • CV(2008-10-29 10:28) Zgłoś naruszenie 00

  heheheh gadanie gadaniem a rzeczywistość swoją drogą... Są sądy, gdzie elektroniczne księgi wieczyste funkcjonują bardzo dobrze a są takie wydziały KW, któe o komputeryzacji tylko czytały w gazetach. Przykładem jest Sąd Rejonowy w Rybniku wydział Ksiąg wieczystych, który nie wprowadził jeszcze tego systemu, który niektóre powiatowe sądy w Polsce B użytkują od kilku lat... Do sądów potrzebna jest kadra a nie tylko komputery a jak na razie mamy tylko chroniczny brak etatów i brak naboru na aplikację, co jest sprawą karygodną! Obiecywałeś ćwiąkuś nabór na sędziowską w tym roku...

  Odpowiedz
 • lex(2008-10-29 09:02) Zgłoś naruszenie 00

  to postępowanie jest polskim sądom i firmom potrzebne, szkoda że tak bardzo się przeciąga w czasie, według początkowych założeń powinno działać już teraz.

  Odpowiedz
 • MacGyver(2008-10-29 22:46) Zgłoś naruszenie 00

  do klienta:
  782§ 2 KPC: "Nakazowi zapłaty sąd nadaje klauzulę wykonalności z urzędu niezwłocznie po jego uprawomocnieniu się."

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane