Ppłk Julian W. - szef wydziału budownictwa Rejonowego Zarządu Infrastruktury we Wrocławiu - i mjr rezerwy Grzegorz S. - inspektor nadzoru robót budowlanych, usłyszeli zarzuty przyjęcia kilkudziesięciu tysięcy zł łapówek, fałszowania dokumentacji i przekroczenia uprawnień - podało CBA.

Biuro działa w tej sprawie we współpracy z Żandarmerią Wojskową i Naczelną Prokuraturą Wojskową w Poznaniu.

Według dotychczasowych ustaleń mjr Grzegorz S. brał łapówki za fałszowanie dokumentacji przetargowej i przygotowywał specyfikacje przetargowe pod konkretne firmy. Również za łapówki "przymykał oko" na nieprawidłowości w inwestycjach, za które odpowiadał. Łączna kwota przyjętych łapówek to - według ustaleń śledztwa - kilkadziesiąt tysięcy złotych - podał Temistokles Brodowski z CBA.

Według niego w sumie zatrzymanym poznańska prokuratura postawiła 9 zarzutów związanych z braniem łapówek, podżeganiem do popełnienia przestępstwa, fałszowaniem dokumentacji oraz przekroczeniem uprawnień.

Reklama

W trakcie przeszukania u podejrzanych zabezpieczono dokumentację, w tym m.in. faktury związane z ich działalnością i twarde dyski z informacjami, które mogą stanowić dowód w sprawie. "Śledztwo jest wielowątkowe. Niewykluczone są kolejne zatrzymania oraz nowe zarzuty" - dodał Brodowski.

Ppłk Julian W. i mjr Grzegorz S. - to kolejne osoby zatrzymane dzięki współpracy CBA, Żandarmerii Wojskowej oraz Naczelnej Prokuratury Wojskowej. W marcu tego roku wpadli skorumpowani funkcjonariusze i pracownicy Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Zielonej Górze.