statystyki

PiS ujawnił koszty spotkania Jarosława Kaczyńskiego z Victorem Orbanem, ale nie tematy rozmów

02.02.2016, 15:21; Aktualizacja: 03.02.2016, 06:37

Prawo i Sprawiedliwość na wniosek Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska ujawniło koszty organizacji spotkania Jarosława Kaczyńskiego z Viktorem Orbanem, które miało miejsce przed kilkoma tygodniami w Niedzicy. Partia nie odpowiedziała jednak jakie tematy na nim omawiano.

6 stycznia w Niedzicy odbyło się nieformalne spotkanie Jarosława Kaczyńskiego i premiera Węgier Viktora Orbana. Po jego zakończeniu nie wydano żadnego komunikatu, ani nie poinformowano, czego dotyczyło.

Sieć Obywatelska Watchdog Polska zapytała zatem Prawo i Sprawiedliwość o szczegóły. PiS dostarczyło organizacji informacje o kosztach, faktury, rachunki i umowy. Wynikało z nich, że łączne na organizację wydano 13385 złotych.

Nie przedstawiono jednak informacji, kto wystąpił z zaproszeniem na to spotkanie, ani notatek, protokołów, stenogramów, innych dokumentów zawierających informacje o przebiegu rozmowy. Jak informuje Sieć Obywatelska Watchdog "stwierdzono, że żądane w tym zakresie informacje nie stanowią informacji publicznych". Organizacja w związku z nieudzieleniem odpowiedzi złożyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na bezczynność PiS.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane