statystyki

Minister Ziobro odpowiada wiceprzewodniczącemu KE: Proszę przyjąć do wiadomości kilka faktów

12.01.2016, 14:43; Aktualizacja: 12.01.2016, 15:22

Minister sprawiedliwości odpowiedział na list Fransa Timmermansa, pierwszego wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Zbigniew Ziobro ubolewa nad tym, że Timmermans nie wykorzystał możliwości uzyskania informacji z pierwszej ręki. A jego wcześnie wystąpienie odebrał jako próbę nacisku na demokratycznie wybrany parlament.

Wiceszef KE Frans Timmermans w grudniu wystosował do polskich ministrów sprawiedliwości i spraw zagranicznych list w związku z nowelizacją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, którą wówczas zajmował się jeszcze parlament. "Oczekiwałbym, że ta ustawa nie zostanie ostatecznie przyjęta albo przynajmniej, że nie zostanie wdrożona, dopóki wszelkie kwestie dotyczące wpływu tej ustawy na niezawisłość i funkcjonowanie TK nie zostaną w pełni i adekwatnie ocenione" - pisał wówczas wiceprzewodniczący.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane