Konwent Marszałków do ministra sprawiedliwości: zostawić małe sądy

23.10.2008, 20:49; Aktualizacja: 24.10.2008, 07:38

Konwent Marszałków Województw jednogłośnie przyjął apel do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego, by nie likwidować małych sądów rejonowych - poinformował PAP Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, który jest autorem apelu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • cr(2008-10-24 09:36) Zgłoś naruszenie 00

  Do 1-4 : Banda cwaniaczków, co im się nie podoba, ze trzeba pałcić, a banki i spółdzielnie nie są instytucjami charytatywnymi. Gdyby jednego z drugim ktoś oszukał to zaraz by z wywalonym językiem szukał szybkiej sprawiedliwosci w pobliskim sądzie.

  Odpowiedz
 • @JES(2008-10-24 08:04) Zgłoś naruszenie 00

  BO, PANIE RATY KREDYTU I CZYNSZ TRZEBA PŁACIĆ. JEŚLI NIE ZAPŁACISZ, TO PRZEGRYWASZ. :)

  Odpowiedz
 • asr(2008-10-24 08:02) Zgłoś naruszenie 00

  Czy macie Państwo jakiekolwiek merytoryczne argumenty?

  Jeżeli posiadacie informacje o korupcji proszę przekazać je do właściwej jednostki prokuratury.

  W Polsce jest ok. 10.000 sędziów. Przypadki korupcji w sądach na przestrzeni ostatnich lat można chyba wymienić na palcach jednej ręki. Problemu korpucji w polskich sądach nie ma. W każdej grupie zawodowej znajdą się czarne owce. Mówmy o faktach, a nie niczym nie popartych pomówieniach i uogólnieniach.

  Odpowiedz
 • Wujek(2008-10-24 01:32) Zgłoś naruszenie 00

  W natychmiastowym trybie trzeba zlikwidować sąd rejonowy w Tychach. W tym sądzie prawo znaczy korupcja , sprawy się rozwarstwia na dziesiątki innych. Przyjmuje sie fikcyjnie gro osób by poprawiać sztucznie wytwarzany natłok pracy. Jest przejmowany trzeci gmach po nadwiślańskiej spółce węglowej . Korupcja kwitnie pełna gębą. Wydaje sie wyroki na podrobionych przepisach. Po słupach wywieszane są sprawy i nazwiska przestępców tyskiego folwarku bezprawia.

  Odpowiedz
 • JES(2008-10-24 01:23) Zgłoś naruszenie 00

  Takie sądy to mafia działająca dla instytucji samorządowych , dla spółdzielni mieszkaniowych placówek bankowych i ubezpieczeniowych . Czyste eldorado dla korupcji. Zwykły obywatel zawsze przegrywa. Należy to zamknąć a budynek obstawić groźnymi psami by już hiena w todze do takiego folwarku nie podeszła. Widocznie ten Protas ma nieczyste interesy.Marnotrawstwo trza likwidować i basta.

  Odpowiedz
 • pracownik(2008-10-23 23:19) Zgłoś naruszenie 00

  ano niestety...małe sądy to pomyłka, niedoinwestowanie i marnotrawstwo środków. Pracowałam w dwóch takich sądkach i wiem o czym mówię. Na 7 sędziów 5 było przewodniczącymi [i przewodniczyli sami sobie], zaś prezes w ogóle zrezygnował z orzekania w jakimkolwiek wydziale, zadowalając się samym administrowaniem sądkiem [w sądzie bywał 2-3 razy w tyg. resztę czasu miał wolne].
  Reszta pracowników zasuwała jak mogła, bowiem obsada administracyjna sądu była nieproporcjonalnie mała do potrzeb, i jak ktokolwiek szedł na urlop nie było go kim zastąpić i wszystko stawało. Gdyby nie stażyści z UP taki sądek w ogóle nie mógłby funkcjonować.

  Likwidacja tych ośrodków byłaby słusznym krokiem.

  Odpowiedz
 • ja(2008-10-23 21:53) Zgłoś naruszenie 00

  Niech dalej sędziowie sami czytaja prywatne akty oskarżenia. Niech dalej sąd będzie gospodarstwem pomocniczym Urzędu Miasta, gdzie wygrywaja wszystkie sprawy, bo sedzia ktory wyleci ze sądu obsługuje Urząd Miasta. Niech wyroki zapadaja w sekretariacie sądu. Niech wpisuja nieruchomość do ksiegi wieczystej i niech wywalaja z ksiąg, jak ktos z magistratu ma ochote przejąć w szemrany sposób nieruchomość. Niech ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane