W całym kraju ruszyły punkty darmowej pomocy prawnej

04.01.2016, 17:32; Aktualizacja: 04.01.2016, 17:55
prawnik; adwokat

Zgodnie z ustawą, od stycznia w kraju ma działać ponad 1,5 tys. punktów, w których będą udzielane bezpłatne poradyźródło: ShutterStock

W Kielcach od momentu otwarcia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej cieszy się ona sporym zainteresowaniem. „Jesteśmy miło zaskoczeni. Przed punktem działającym przy kieleckim rynku ustawiały się kolejki osób, które chcą skorzystać z takiej formy pomocy” – powiedziała PAP rzeczniczka Urzędu Miasta w Kielcach Anna Ciulęba. W mieście działa osiem punktów, z których dwa prowadzą adwokaci, kolejne dwa radcy prawni i cztery, które powierzono organizacjom pozarządowym wyłonionym w konkursie ofert.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • r(2016-01-05 08:24) Zgłoś naruszenie 20

    Nie ma czegoś takiego jak "darmowa pomoc prawna" Za tą pomoc płacimy MY.

    Odpowiedz
  • Irena anna(2016-01-05 08:49) Zgłoś naruszenie 10

    Moim zdaniem z takiej pomocy może korzystać bardzo wąska grupa osób. Proszę o zwrócenie uwagi na fakt, że teraz, w dobie internetu przeciętny obywatel nie musi biegać do prawnika aby uzyskać potrzebne informacje prawne. Napisanie pozwu też nie jest problemem. Jeśli chodzi np. o ludzi starszych, nie mających internetu, nie umiejących korzystać z komputera to takie osoby mają przecież dzieci, wnuków ktorzy mogą uzyskać niezbędne informacje z internetu bez pomocy prawnika. Osoby korzystające z pomocy społecznej, taką pomoc powinny otrzymać w OPS. Nie ma czegoś takiego jak darmowa pomoc prawna bo z naszych podatków płaci za to gmina.Jeśli chodzi o edukację prawną społeczeństwa to powinna ona się odbywać na etapie szkoły średniej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane