RPO pisze do Andrzeja Dudy. Bodnar domaga się kontroli ustawy o TK

24.12.2015, 09:30; Aktualizacja: 24.12.2015, 09:51
Adam Bodnar

Adam Bodnarźródło: DGP

Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje do prezydenta, by ten skierował do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację ustawy o Trybunale autorstwa PiS. Adam Bodnar wysłał w tej sprawie pismo do Andrzeja Dudy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • Kart(2015-12-24 10:03) Zgłoś naruszenie 85

  U a o której godz. pan Bodnar napisał ten list, skoro senat przyjął ustawę o 3 w nocy? Pewnie miał już gotowca. Nie dziwię się wcale. Pan Bodnar ma skrajnie lewicowe przekonania np. adopcja dzieci przez pary homoseksualne powinna być standardem i dlatego interpretuje on Konstytucję RP przez pryzmat swoich lewicowo-liberalnych przekonań. O tym, że jest to kuriozalne przekonywać nie trzeba!

  Odpowiedz
 • garfield(2015-12-24 11:41) Zgłoś naruszenie 86

  gdzie byłeś lewaku jak POlpotowcy ukradli ludziom pieniądze z OFE a Rzepliński to przyklepal , a gdzie byłeś rzeczniku PO jak jednych skazali z dnia na dzień na pracę nie do emerytury a do śmierci a drudzy zachowali swoje przywileje jako prawa nabyte - to co jedni mają prawa a drudz pałę

  Odpowiedz
 • wujek(2015-12-24 11:44) Zgłoś naruszenie 55

  a ten lewak umie pisać? Róbmy szybko swoje ...przejmujmy instytucje z plugawych rąk złodziei z PO i lewactwa, a różne gamonie niech ujadają... to normalne i zrozumiałe ....co oni mogą

  Odpowiedz
 • emeryt(2015-12-24 13:55) Zgłoś naruszenie 34

  Panie Andrzeju ! szkoda słów, on już podjął decyzję , i przekazał " wielkiemu strategowi" którego uwielbia i słania się i kaja przy jego nogach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • a(2015-12-24 16:52) Zgłoś naruszenie 22

  Dziecko specjalnej troski

  Odpowiedz
 • wujek(2015-12-24 19:37) Zgłoś naruszenie 13

  Dzisiaj rano minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zwrócił się do Komisji Weneckiej z prośbą o opinię na temat rozwiązań prawnych zawartych w przyjętej przez parlament nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Pojmujecie Państwo znaczenie tego pociągnięcia? Do czasu rozstrzygnięcia na arenie międzynarodowej Trybunał Konstytucyjny jest wyłączony z działania! Nie sądzę, żeby PIS przesyłał do Komisji Weneckiej nową ustawę o zaopiniowanie (to był przecież ruch dobrowolny), gdyby nie był przekonany w dużym stopniu o poprawności i słuszności swojego postępowania i ustawodawstwa. Proszę więc sobie wyobrazić i czynić to przez całe Święta aby poprawiać sobie humor, jakie wspaniałe miny będą miały te wszystkie zolle, stępnie, safiany, czaplińskie et consortes, plus Fundacja Helsińska, Krajowa Rada Sądowa, zespoły legislacyjne, Rada Adwokacka itd, itp i last but not least durnie z Brukseli, Berlina i Luksemburga, gdy Komisja Wenecka stwierdzi, że z ustawą jest wszystko w porządku.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Fabian(2015-12-25 09:29) Zgłoś naruszenie 30

  Jeszcze tylko podpis prezydenta (aby było zadość tradycji to najlepiej w nocy) i w Boże Narodzenie wydruk w Kancelarii premiera. Na poświąteczny poniedziałek rano, będzie gotowe. Bo przecież standard 14 dni na opublikowanie, dotyczy tylko dokumentów opozycji... Tak oto realizuje się pełna demokracja, a fanatycy bez względu na wszystko, jak oszalali prą do przodu łamiąc wszelkie ograniczenia prawne. Czego my doczekaliśmy usiłując w ostatnich wyborach kopnąć w tyłek aferzystów z PO? Filozofom się nie śniło.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane