Sejm przyjął nowelizację ustawy o TK autorstwa PiS

22.12.2015, 22:17; Aktualizacja: 23.12.2015, 07:42
Poslowie głosują podczas posiedzenia Sejmu

Po głosowaniu posłowie PiS wstali ze swoich miejsc, klaskali, skandując: demokracja.źródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Za przyjęciem nowelizacji, wraz z poprawkami PiS, było 235 posłów (PiS, dwóch posłów z Kukiz'15 - Kornel Morawiecki i Ireneusz Zyska, jeden poseł niezrz. Janusz Sanocki), 181 było przeciw (PO, Kukiz'15, Nowoczesna, PSL, jeden poseł niezrz.), a 4 (dwóch z Kukiz'15, jeden z Nowoczesnej, jeden poseł niezrz.) wstrzymało się od głosu. PO zapowiedziało zaskarżenie noweli do TK.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • ośmieszenie burdy i tak nic nie POmogły--odrzucone(2015-12-22 22:45) Zgłoś naruszenie 1111

    POlitykierstwo niema nic do POwiedzenia a chamstwo przewyższa wiedzę.POgarszacie swoje wizje POlityków o dązeniu do demokracji.Wasze interesy pod sąd,a ludowi PIS funduje demokrację.Oby tak dalej......

    Odpowiedz
  • Komunista poucza posłów wolnej Polski i mówi o mor(2015-12-22 22:47) Zgłoś naruszenie 185

    PRECZ Z KOMUNĄ, PROKURATOR STANU WOJENNEGO mówi o załamaniu i hipokryzji... teraz broni demokracji !

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • zwywiadu(2015-12-22 23:06) Zgłoś naruszenie 65

    Stanisław Piotrowicz: Ustawą o TK podnosimy standardy. Chcemy, by o tym czy ustawa jest zgodna z konstytucją, czy też nie – decydowało większe gremium sędziów. Zasadnicza zmiana – większość spraw będzie orzekana w pełnym składzie. Za pełny skład uważa się 13-tu sędziów. Orzeczenia będą musiały zapadać większością 2/3 głosów. To jest podniesienie pewnego standardu. Źle się dzieje, jeżeli 460 posłów może uchwalić ustawę. Robi to zgodnie. Potem 100 senatorów ją przyjmuje, prezydent ustawę podpisze. Po drodze zaangażowane jest Biuro Legislacyjne, Biuro Analiz Sejmowych, konstytucjonaliści i nagle … trzech sędziów TK stwierdzi, że ustawa jest niezgodna z konstytucją. To musi razić. Chcemy, żeby o tak ważnych decyzjach - o tym, czy ustawa jest zgodna z konstytucją czy też nie – decydowało większe gremium sędziów. O to nam chodzi.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-12-22 23:23) Zgłoś naruszenie 1611

    ...........i TVN ulepił „Im Złotego Cielca zwanego Petru”., i stanął on rozświetlony jupiterami przed kamerami, a Oni padli na kolana,..I usłyszałem przeraźliwy kwik podobny do brzmienia Świń odrywanych od koryta gdy przed Nimi On -Petru ", --darł się najmocniej, robiąc sobie na tych frajerach przez ekran krypto-reklamę . Ma im zastąpić Słoneczko Peru!. -A wszystkie sondaże na zamówienie dup „do góry”. Tylko jeżeli dla PO Polska to tylko ch..., d... i kamieni kupa, to czego oni tak bronią? Ch...? D...? Czy kupy kamieni? Wielu już w Niego uwierzyło ,czy mają w tym interes -stanowiska ,odprawy, wpływy. Obsadzili stanowiska i okradali juz z wieku emerytalnego wstecznie nawet tych zatrudnionych od 15r życia w szkodliwych i niebezpiecz warunkach pracy, ,zatrudnianych za komuny i postkomuny ponad-ustawowo w soboty, święta bez dni zamiennie wolnych.To było OK -konsultowane ze społeczeństwem i nie odbyło sie expresowo. Wiemy jedno Krzywy"nos" też wie i proponuje miesięcznicę Komitetu Obrony Dochodów - czytaj -w obronie jej emerytury ,wszyscy inni mają wypierd... do roboty aż nie umrą. To jest to czym cuchnie ten POsąg..

    Odpowiedz
  • szymi(2015-12-22 23:41) Zgłoś naruszenie 40

    Idź Wygraj! JUDASZ

    Odpowiedz
  • Jacek(2015-12-22 23:55) Zgłoś naruszenie 1312

    Jak słyszę tego Piotrowicza to mi się rzygać chce, ten człowiek patrzy komuś w oczy i kłamie no cóż ma pozostałości jeszcze z komuny .Kaczyński już mocno upadł jak bierze sobie takich ludzi do siebie, ale czego można było się spodziewać po oszołomach - teraz to już nic nie pozostanie jak wyjść na ulicę i pokazać LUCYFEROWI Kaczyńskiemu że to my Polacy daliśmy głos wyborczy , i nikt z nas takiego czegoś nie chce

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • PO(2015-12-23 00:47) Zgłoś naruszenie 65

    PO to już posłowie opuścili, aż trzydziestu olało TK

    Odpowiedz
  • wujek(2015-12-23 08:27) Zgłoś naruszenie 42

    Siedziba Trybunału Konstytucyjnego powinna być przeniesiona do Suwałk. 1) Zaległości w pracy TK są olbrzymie. Ze względu na wykonywane fuchy, sędziowie nie mają czasu aby pracować więcej jak 2 dni w tygodniu. W Suwałkach trudniej o fuchy, więc istnieje szansa, że przedłużą tydzień pracy do 5 dni. 2) Sędziowie przyznali sobie prawo opłacania z kieszeni podatnika czynszu za ich mieszkania. W Suwałkach opłata za mieszkanie jest o wiele niższa jak w Warszawie. 3) W Suwałkach łatwiej im będzie przestrzegać Art. 195. p.3. Konstytucji RP. (Niezawisłość sędziów) 4) Średnia roczna temperatura powietrza na Suwalszczyznie jest najniższa w Polsce. Pomoże to zapobiec rozgrzewaniu i przegrzewaniu się sędziów. 5) Tam jest tak pięknie...

    Odpowiedz
  • Darek(2015-12-23 08:55) Zgłoś naruszenie 203

    Lider KOD Kijowski nie płaci alimentów na dzieci!!! donosi znana gazeta. Ma ponad 100 tys. długu. Nie pracuje, czyli jest bezrobotny i jest na utrzymaniu drugiej "żony". To jest lider KOD. A inni? Napiszcie, jak coś wiecie. Na co on liczy? Że będzie przewrót, nowe wybory, zostanie posłem i odkuje się? A inni na co liczą?Nie ma wykształcenia.

    Odpowiedz
  • krol(2015-12-23 09:15) Zgłoś naruszenie 43

    Prostackie zachowanie przekretasów i nowoczesnych inaczej- nic nie dało.Wiwat Polska ! Szacunek dla Prawicy

    Odpowiedz