Małżonek nie musi zgadzać się na rozwód – czyli jak uniemożliwić orzeczenie rozwodu

18.12.2015, 14:30
Jeżeli rozkład pożycia nie jest zupełny i trwały, sąd nie może orzec rozwodu

Jeżeli rozkład pożycia nie jest zupełny i trwały, sąd nie może orzec rozwoduźródło: ShutterStock

Nie zawsze decyzja o rozwodzie jest decyzją wspólną obydwojga małżonków. Jeżeli rozwodu żąda tylko jeden z nich, drugi małżonek może się orzeczeniu rozwodu sprzeciwić. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, kiedy i jak uniemożliwić rozwiązanie małżeństwa przez rozwód.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Mąż(2019-06-08 00:04) Zgłoś naruszenie 10

    "...Na szczęście sprawa zakończyła się orzeczeniem winy żony ." Ludzie, kązdy pozew do sądu przeciwko drugiej połowie, to to samo co sądzenie Boga, który ustanowił Sakrament Małżeństwa a na dowód Miłości oddał swoje życie ma Krzyżu, pokazując czym jest prawdziwa nierozerwalna Miłość. Co wy biedacy powiecie, gdy przyjdzie ten Prawdziwy Sąd, że szcześliwie na ziemie żona/mąż zostali skazani jako winni. Dla Boga madrości tego świata są głupstwem. Ojciec Pio:. "rozwód jest paszportem do piekła" Jezus do Alicji Lenczewskiej, współczesnej polskiej mistyczki cyt "Świadectwo. Dziennik Duchowy": "Człowiek nigdy nie jest sam. Jeśli nie jest ze Mną, jest z szatanem, który coraz bardziej przyciąga go do siebie i uzależnia. Najczęściej niezauważalnie, aby nie płoszyć."

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ilona(2019-03-07 19:28) Zgłoś naruszenie 03

    Coraz częściej się czyta, słyszy o rozwodach. Nawet nie sądziłam że ja i mój mąż też będziemy się rozwodzić po 15 latach małżeństwa, cóż tak bywa. Szukałam dobrego adwokata i znalazłam kancelarię https://adwokat-luczak.pl/ . Mam nadzieje że Pan Łukasz pomoże, doradzi. Niestety rozwody do najłatwiejszych nie należą.

    Odpowiedz
  • Mateusz(2019-02-22 13:05) Zgłoś naruszenie 02

    Ja też uważam, że jak rozwód z orzeczeniem o winie to lepiej zatroszczyć się o jakiegoś dobrego specjalistę. Ja korzystałem z pomocy radcy prawnego pana Wiktora Sawindy. Niestety sprawa była bardzo skomplikowana, a z eksmałżonką nie dało się porozumieć. Przykre, że nie można się rozejść w cywilizowany sposób, zamiast tego się trzeba plątać w dowodzenie sobie, że ktoś zawinił :/ Na szczęście sprawa zakończyła się orzeczeniem winy żony.

    Odpowiedz
  • Daria(2019-01-17 19:17) Zgłoś naruszenie 03

    Jak już dojdzie do orzeczenia o winie, to lepiej mieć adwokata przy sobie. Sama nie miałam łatwego rozwodu, było również bardzo dużo kwestii do rozwiązania, więc od razu zaczęłam szukać jak najlepszego adwokata w okolicy. Reprezentowała mnie kancelaria adwokacka Wojas Pawlak z Gliwic i dostałam to czego chciałam.

    Odpowiedz
  • Arletta Bolesta(2017-05-27 12:57) Zgłoś naruszenie 16

    O postawach Stron w aspekcie kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam także na mój blog. dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

    Odpowiedz
  • Maria (2017-02-24 09:31) Zgłoś naruszenie 17

    W sprawach o rozwód oraz podział majątku polecam blog www.podziel.com.

    Odpowiedz
  • Agnieszka Swaczyna - adwokat(2015-12-18 21:56) Zgłoś naruszenie 31

    To niby wszystko prawda, ale nie do końca. Autorka pominęła konsekwencje wdawania się w spór. Przedstawione sposoby to nie żelazna gwarancja na "zablokowanie" rozwodu. To nie jest takie proste. Zanim się podejmie jakąś decyzję procesową warto najpierw zrozumieć, co realnie (a nie w teorii) można osiągnąć w swoim postępowaniu rozwodowym.

    Odpowiedz