250 zł będzie kosztować wyprzedzanie na trzeciego

autor: Łukasz Kuligowski23.10.2008, 03:00; Aktualizacja: 04.12.2008, 10:15

Od 300 do 500 zł zapłacą kierowcy przejeżdżający na czerwonym świetle. Za zlekceważenie sygnalizacji świetlnej pieszy zapłaci 100, a nie 250 zł. 500 zł mandatu otrzymają kierowcy parkujący na miejscach dla inwalidów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (66)

  • BRZENCZYSZCZYKIEWICZ(2009-01-22 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    Co mi zrobią jak mnie złapją bez prawa jazdy??

    Odpowiedz
  • Marian(2009-01-21 15:50) Zgłoś naruszenie 00

    Trafia mnie szlag jak czytam Wasze komentarze... że co by nie zrobić to będzie żle.Uważam że naród trzeba wychowywać i...wychowywać-czy prośbami lub perswazjami da się to zrobić-odpowiedż brzmi NIE.A więc tylko restrykcje i to solidne aby ten co śmieci,brudzi nie stosuje się do przepisów i porządku publicznego dostawal w du.. i to odczuwal.Może za którymś razem wreszcie zrozumie że przepis jest dla ludzi /a nie dla zwierząt/ i należy go przestrzegać.Po co na osiedlach mimo że są znaki, buduje się progi zwalniające na jezdniach?bo idioci jeżdżą tam ponad 100-tkę/godz.Dokąd tak będzie?Kto znajdzie lepszy sposób na tych szalonych którzy zagrażają innym podczas normalnej przepisowej jazdy...niż solidne mandaty i zabieranie prawa jazdy;dostanie NOBLA...Mówimy że Niemcy są zdyscyplinowani i lubią porządek-a dlaczego my Polacy nie możemy być?Trzeba tylko... chcieć,czy to tak wiele???/Jestem dlugoletnim kierowcą/

    Odpowiedz
  • filozof(2009-01-21 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę o wskazanie mi podstawy prawnej, zabraniającej wyprzedzania na trzeciego. O ile wiem prawo nakazuje tylko zachowanie odpowiedniej odległości przy wyprzedzaniu rowerzysty. Przy pojazdach samochodowych nie jest ona określona. Ma być bezpieczna. Czyli dla jednego może to być np. 5 cm, a dla drugiego 100.

    Odpowiedz
  • Kto głosował na PO ?(2008-12-12 11:09) Zgłoś naruszenie 00

    To masz co chcialeś !

    Odpowiedz
  • nikt(2008-12-10 19:46) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli dalej bez zmian "goscie" na powiatowych jada po pijaku a reszta ma płacić.
    Moze tak by zastosowac podatek mandatowy płatny co kwartał .To policja znajdzie czas na łapanie bandytów ,którzy i tak mandatów nie płaca bo strach im je wlepić.

    Odpowiedz
  • śwż(2008-12-08 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    ja tam wiecej policji widziałabym w mieście a nie na trasie!!!

    Odpowiedz
  • Paulista(2008-12-06 20:59) Zgłoś naruszenie 00

    do ferdek: Człowieku gdyby w Polsce zniesiono punkty karne ludzi na drogach ginęłoby więcej niż w Afganistanie czy w Iraku! Człowieku na 100 mieszkańców mamy chyba tyle samo samochodów co w Niemczech czy w Holandii, tyle, że o wiele starszych przeciętnie i jakie mamy drogi... i jak po tych drogach jeździmy...?
    W Niemczech, we Włoszech czy we Francji droga 2-pasmowa to to wszyscy kierowcy ograniczają szybkość a u nas...Szaleństwo! a trup pada gęsto.

    Odpowiedz
  • ferdek(2008-12-06 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    Jest to najzwyklejszy terroryzm stosowany przez policje, straż miejską inspekcje transportu drogowego, służbę celna, służbę graniczna i inne policyjne lub para policyjne jednostki. lub szmaciuchów Po prostu strach przy tak ogromnej masie kontrolujących wyjechać na drogę!!! Teraz jest ustrój reżimowy po stokroć gorszy niż w stanie niby wojennym !!! Gdzie my żyjemy ? chyba w Bangladesz
    A mieli znieś punkty karne !

    Odpowiedz
  • Paulista(2008-12-06 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    Problemem największym jest piractwo drogowe. Za mało policji drogowej.Np.b.dużo kierowców z rejestracją warszawską wyprzedza w sposób niebezpieczny, w dodatku nie sygnalizując manewru.Czy nie należałoby stworzyć stowarzyszenia, które dopomagałoby Policji rejestrując numery rejestracyjne piratów i przekazując im. Kierowcy z takiego stowarzyszenia mieliby znaki rozpoznawcze aby być świadkiem piractwa.Problem również w mentalności Polaków - ludzie niechętnie występują jako świadkowie; wiadomo stawiennictwo w sądzie etc. W Niemczech piractwo praktycznie prawie nie istnieje, ponieważ pozostali uczestnicy ruchu od razu informują Polizei, która takiego gościa zatrzymuje oraz ma prawo zatrzymać jemu prawo jazdy.Ludzie pomyślcie o tym bo giniemy.Codziennie około 15 trupów ofiar wypadków drogowych.

    Odpowiedz
  • rowerzysta zawsze wolny(2008-12-06 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    miało byc rowerzysta zawsze wolny
    palec zsunął się z klawiatury

    Odpowiedz
  • rowerzuata zawsze wolny(2008-12-06 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    a ja mam w dupie takie państwo które nie dba o wszystkich sprawiedliwie
    zawsze jeżdże po chodniku rowerem i bedę bo mi miłe zycie a tych co ustalali te przepisy powiem drugi raz mam ich w dupie
    jeżeli dostanę mandat za jazdę po chodniku to bedę jeździł drogą metr od krawężnika w zwiazku z studzienkami głebokimu na 0,5 m blokując samochodom ruch ciekawe czy wtedy dostanę mandat a jeżdże duzo po mieście i wiem ze jazda po chodnikach nie stwarza niebezpieczeństwa dla idacych chodnikiem bo jadę do 10 km na godz lub wolniej a tych co jeżdżą szybiej karać tak jak kierowców samochodów przekraczajacych dopuszczalne szybkości

    Odpowiedz
  • Wład(2008-12-06 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    ..chyba jak wróci z Chin-PREZYDENT= a nie "premier"

    Odpowiedz
  • rgd(2008-12-06 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    POlska, kraj wolności i swobody, którą gwarantuje nam Tusk i jego dwór. A jak wam się mandat nie będzie podobał to dostaniecie grzywnę. Ćwiąkalski zamknie zawody prawnicze, żeby wam czasem nie przyszło do głowy latać i szukać pomocy u prawnika za pieniądze niższe niż mandat. Dlatego nawet jeżeli płaczecie to i tak będziecie musieli zapłacić.

    Odpowiedz
  • real(2008-12-06 17:39) Zgłoś naruszenie 00

    Palenie świateł w dzień. Nie wiem dla kogo to? Dla ciemniaków czy dla ociemniałych? Jak ktoś jest ślepy to niech nie jeździ autem. A jak ktoś jest ciemny to niech nie bierze się za legislację.

    Odpowiedz
  • Maria(2008-12-06 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny gniot rzędzących z PO. Głosujcie dalej na tą partię to będziecie chodzić bez portek

    Odpowiedz
  • świeżakl(2008-12-06 00:07) Zgłoś naruszenie 00

    jestem świeżym kierowcą, uczono mnie że jeśli ktos wymusi pierwszeństwo to nie kara sie ko wjazdem w tyłek, gdyby keirowcy w trakcie jazdy mysleli o tym co robia a nie korzystali z telefonów komórkowych lub palenia fajek nie byłoby tyle kolizji, piezsy na czerwonym świetle... hm moze lubi adrenaline:) nasze drogi sa aktualnie remontowane, ciągle słyszymy o korakach spowodowanych robotami drogowymi a jak na to reaguja kierowcy?? narzekaja, taki nasz naród, niczym nie dogodzisz
    cieszmy sie że mamy Euro(póki co:))) jest szansa że troche sie poprafi na drogach
    życze przyjemnego korzystania z dróg, a jak komus nie pasuje to mozna sie przerzucic na PKS PKP lub MZK, dupka w własnym autku to tylko wasz wybór!!!

    Odpowiedz
  • malin(2008-12-05 19:26) Zgłoś naruszenie 00

    HWDP!!!
    Dzisiaj w korku TIR mnie trafił-osobowy kombi--przy zmianie pasa ruchu-korek--ja na prawym on na lewym ja sygnalizuje zmiane od okolo2 min i..jest wolne 4-5m wiec zmieniam pas a TIRwe mnie-lewy tylni blotnik-czyja wina moja jego? wzywam plolicje--czekamy 1h MOJA WINA bo nieustapilem zajechalem czy jak to brzmi 500zl i 6pkk-niewzywaj policji to koszta jakich malo--i po mikolaju!!

    Odpowiedz
  • fil(2008-12-02 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    Nie martwcie się, że dostaniecie mandat. Z taką czujną POlicją mandat może dostać jeden na dziesięć tysięcy.

    Odpowiedz
  • kierowca i rowerzysta(2008-11-30 20:18) Zgłoś naruszenie 00

    To jest już absurdalne, karząc rowerzystów za jazdę po chodniku! Niech lepiej giną rowerzyści pod kołami samochodów. Może ludzie, którzy wymyślają tak durne przepisy chcą, aby rowerzystów pozabijać i mieć z nimi spokój. Czy myślenie tych ludzi jest na poziomie tylko i wyłącznie jak zarobić kasę? Którędy mają jeździć dzieci do szkoły, osoby starsze, których środkiem lokomocji jest rower, ludzie mało zamożni jeżdżący do pracy rowerem, gdzie zarabiają marne grosze i oszczędzają na wszystkim aby związać koniec z końcem? Co to będzie jak na wąskich drogach będą jechały co kawałek kolumny rowerzystów jeżdżących do pracy i wracających z niej? Jeśli się nie mylę, to w przepisie o ruchu drogowym nie ma przepisu, że rowerzysta ukończywszy 18 lat musi mieć kartę rowerową lub prawo jazdy! Czyli może jeździć po ulicy bez dokumentu.Ten przepis to jest kpina ze zwykłych ludzi! A czemu jeszcze nie karze się pieszych idących ścieżką rowerową i mających gdzieś rowery. Oby te durne przepisy były martwe!!

    Odpowiedz
  • Raziel(2008-11-29 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    Pomysł z rowerzystami jest ciekawy. Rowerzysta na chodniku sprawia jedynie zagrożenie nabicia komuś guza. Na ulicy natomiast ryzykuje życiem, bo sytuacja na naszych drogach przypomina Carmageddon. Najciekawsze jest to czy wypychając rowerzystów na ulicę wymaga się od nich jazdy z włączonymi światłami. Brakuje mi natomiast zaostrzonych kar dla tirówców, wymuszających pierwszeństwo, zajeżdżających drogę itp.

    Odpowiedz