Polak z wieloma paszportami podlega prawu polskiemu

autor: Małgorzata Piasecka - Sobkiewicz22.10.2008, 03:00; Aktualizacja: 22.10.2008, 09:57

Dla cudzoziemca, który posiada kilka obywatelstw, właściwe będzie prawo tego kraju, z którym jest on najściślej związany.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • polski paszport(2008-10-22 16:29) Zgłoś naruszenie 00

  Paszport R.P. jest jedynym dokumentem dyskwalifikującym obywatela polskiego. Czy przy wyjściu z samolotu ,promu ,pociągu każdy obywatel może poruszać się swobodnie . orzeł na paszporcie powoduje zatrzymania kontrole osobiste i zejście na bok w wielu przypadkach.Paszport z orłem ma piętno osoby podejrzanej w każdej części świata. To największa bieda w europie powoduje ,że jesteśmy takim narodem.

  Odpowiedz
 • ed(2008-10-22 15:45) Zgłoś naruszenie 00

  Problem. Według jakich zasad będą ustalali kto jest Polakiem a kto innej narodowości będąc obywatelem RP?.

  Odpowiedz
 • Behemot(2008-10-22 13:40) Zgłoś naruszenie 00

  Drodzy Państwo - jest międzynarodowa konwencja o unikaniu podwójnego obywatelstwa, sytuacja taka jest z natury sztuczna i ta konwencja zmierza do likwidacji takich sytuacji. Poza tym normalne jest w takiej sytuacji, że każdy kraj stosuje takie rozwiązania - iż wielopaństwowców traktuje jak własnych obywateli. Ograniczenia tej zasady są podyktowane względami czysto praktycznymi, bo jak ktos przebywa w innym kraju, szczególnie stosującym tą samą zasadę, to niewiele można mu zrobic.

  Odpowiedz
 • Twu na paszport R.P.(2008-10-22 12:41) Zgłoś naruszenie 00

  Orzeczeniami TK mało kto się przejmuje
  Obywatelami mało sie kto przejmuje
  Dziećmi mało kto się przejmuje(Brak przedszkoli,żłobków zabezpieczeń socjalnych)
  Brak sprawiedliwości i bezstronnych sądów
  Brak organów ścigania
  Służba zdrowia gorsza niż w republice bananowej
  Korupcja ,korupcja, korupcja, korupcja,
  Kler ściągający ostatnia złotówkę
  ZUS okradający składki i wymyślający akcję bezprawiezus by zgromadzone składki wykraść oraz udokumentowane okresy zatrudnienia.
  Prezydent przestępca


  Etc.Etc.

  Odpowiedz
 • Projekt przewiduje, że w stosunku do osób fizycznych stosować się będzie prawo ojczyste:(2008-10-22 12:17) Zgłoś naruszenie 00

  Przecież prawa w R.P. nie ma, nikt go nie przestrzega i nikt za nic nie odpowiada.
  Kuń i osioł się śmieją ( kolejne durnie coś wymyślili) Jeżeli mam obywatelstwo innego kraju - to takiego który gwarantuje mi konstytucyjną ochronę i która jest zazwyczaj przestrzegana.

  Odpowiedz
 • wieloobywatel(2008-10-22 10:57) Zgłoś naruszenie 00

  Jeśli nabyłem obywatelstwo innego kraju to po to , że ten kraj daje mi więcej niż macierzysty( PL) w którym ojcem jest złodziej a matką Ku--a. Ze wstrętu do bezprawia ,braku od odpowiedzialności,deptania godności obywatelskiej i korupcji, przyjąłem więc obywatelstwo innego państwa, gzie respektowane są takowe prawa. Wara ode mnie i mojej rodziny zwyrodnialcy PiS ,PO i innych spaczonych nacji.

  Odpowiedz
 • lol(2008-10-22 06:45) Zgłoś naruszenie 00

  Wiec majac obw.USA oraz PL z tym ze obw.USA wczesniej nabylem jak polskie bede podlegal prawu polskiemu? Jesli tak to trzeba bedzie podjac decyzje rezygnacji.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane