statystyki

Walka o prywatne dane Europejczyków nadal trwa

14.12.2015, 11:11; Aktualizacja: 14.12.2015, 11:41

Austriacki prawnik i aktywista, który doprowadził do wydania przez Trybunał Sprawiedliwości UE precedensowego wyroku w sprawie legalności transferowania prywatnych danych Europejczyków do USA, złożył kolejne skargi na praktyki Facebooka do inspektorów danych osobowych w Belgii i w Niemczech. Kolejnymi celami jego kampanii mają być Apple, Google, Microsoft i Yahoo.

28-letni Max Schrems domaga się już nie tylko od irlandzkiego inspektowa danych osobowych, lecz także jego niemieckiego i belgijskiego odpowiednika zawieszenia przekazywania danych osobowych z firmy Facebook Ireland Ltd. do jej spółki marki z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Jak sam tłumaczy, kolejne skargi wynikają z negatywnych doświadczeń w kontaktach z irlandzkim GIODO. Jego zdaniem organy nadzorcze w Niemczech i w Belgii są bardziej aktywne w zakresie egzekwowania prawa dotyczącego ochrony danych osobowych i poważniej potraktują kwestię wykonania wyroku TSUE.


Pozostało jeszcze 37% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane