Warszawska OIRP realizuje kolejny projekt, którego celem jest promocja zawodu radcy prawnego. Inicjatywa oparta jest głównie na krótkich poradniczych filmikach umieszczanych na kanale „Szukaj Radcy” w portalu YoTube.

Duża konkurencja na rynku usług prawnych to fakt. Prawdą jest również to, iż Polacy rzadko korzystają z usług profesjonalnych prawników. Jak to zmienić ? Izba warszawska postawiła na internet. - Powstał pomysł, by poprzez formę wizualnego przekazu w internecie, która miałaby wymiar informacyjny i edukacyjny, budować publiczny wizerunek radców prawnych - mówi r. pr. Piotr Włodawiec, przewodniczący Komisji ds. Komunikacji Społecznej i Informacji OIRP w Warszawie i osoba odpowiedzialna za realizację projektu.

W jego ocenie sieć i materiały wideo stanowią bardzo dobrą podstawę do budowania rozpoznawalności zawodu ze względu przystępną dla odbiorcy formę. - Portale internetowe oraz media społecznościowe są obecnie wiodącym kanałem pozyskiwania informacji nie tylko przez ludzi młodych, ale również osoby najbardziej aktywne zawodowo. Taka otacza nas rzeczywistość i my musieliśmy do niej dopasować nasze działania – wyjaśnia mecenas.

Stąd pomysł kanału na YoTube. - Koncepcja zakłada budowę bazy krótkich i prosto podanych definicji podstawowych zagadnień prawnych – podkreśla mec. Włodawiec.

Pierwsza partia materiałów została zrealizowana jeszcze przed wakacjami i od tego czasu filmów systematycznie przybywa.

Zagadnienia w nich poruszane są często powiązane z bieżącymi wydarzeniami. Ale są i takie mające wymiar ponadczasowy. - Z dwudziestu wyprodukowanych filmów największą dyskusję wzbudziły materiały o nieuczciwych praktykach w sklepach, konsekwencji błędów urzędników państwowych czy dostępie do broni – mówi radca prawny.

Wykorzystanie tej formy przekazu spotkało się z pozytywnym odbiorem. - Materiały informacyjne na YouTube i Google wyświetlono ponad 800 tys. razy, a filmy obejrzało ponad 20 tys. indywidualnych użytkowników YouTube – dodaje mec. Włodawiec.

To już kolejna inicjatywa warszawskiego samorządu, która pokazuje, że hasło „ jeżeli nie ma Cię w internecie, to nie istniejesz” wziął sobie bardzo do serca.

Niedawno informowaliśmy bowiem o projekcie stołecznej OIRP, która dla wszystkich radców prawnych szukających możliwości promowania się w internecie przygotowała bezpłatny generator stron WWW. Czytaj więcej TUTAJ.

Kanał "Szukaj Radcy" dostępny TUTAJ.

PS