statystyki

Jest pięciu nowych kandydatów na sędziów TK

01.12.2015, 20:05; Aktualizacja: 02.12.2015, 14:25

Henryk Cioch, Lech Morawski, Mariusz Muszyński, Julia Przyłębska i Piotr Pszczółkowski zostali kandydatami Prawa i Sprawiedliwości na nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. We wtorek wieczorem sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka pozytywnie zaopiniowała wnioski w sprawie ich wyboru.

Nowe kandydatury poparli posłowie PiS oraz Kukiz'15. W środę odbędzie się w tej sprawie głosowanie w Sejmie. Ryszard Terlecki, szef klubu parlamentarnego PiS i wicemarszałek Sejmu, powiedział PAP, że zgłoszeni kandydaci to "specjaliści i znawcy prawa, także konstytucyjnego”. Dodał też, że nie mamy obecnie do czynienia z sytuacją nadzwyczajną ani kryzysem konstytucyjnym, lecz z normalną rzeczywistością parlamentarną. Była ona także przedmiotem popołudniowych rozmów podczas spotkania z przedstawicielami klubów u prezydenta. Konsultacje nie doprowadziły jednak do żadnego porozumienia.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane