statystyki

Zestawienie aborcji i Auschwitz nie razi

26.11.2015, 12:48; Aktualizacja: 26.11.2015, 12:51

Nie można zakazać aktywistom pro life rozdawania ulotek przed kliniką, w której przeprowadza się aborcję. Nawet jeśli w ich broszurach znajdują się odwołania do Holokaustu oraz prywatne dane lekarzy dokonujących zabiegu – uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Klaus Annen jest aktywistą organizującym kampanie przeciwko aborcji . W lipcu 2005 r. przed jedną z prywatnych klinik rozdawał ulotki, w których ostrzegał, że dokonuje się w niej „bezprawnych aborcji”. Zamieścił tam również imiona i nazwiska oraz dane adresowe lekarzy prowadzących praktykę, a także wyjaśnienie, że wprawdzie ani oni ani matka nie podlegają odpowiedzialności karnej za swoje działania, lecz ponoszą odpowiedzialność przed Bogiem. Na odwrocie ulotki znalazł się m.in. tekst sugerujący analogie między aborcją a Holokaustem: „mordowanie ludzi w Auschwitz było bezprawne, ale moralnie upadłe państwo nazistowskie pozwoliło na zabijanie niewinnych ludzi, nie pociągając sprawców do odpowiedzialności karnej. Na samym końcu znajdował się adres strony internetowej prowadzonej przez Annena www.babycaust.de, na której zamieścił m.in. listy tzw. lekarzy aborcyjnych.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Rafał z Poznania(2015-11-29 23:28) Zgłoś naruszenie 00

    Trybunał w tym przypadku chyba miał pomroczność jasną. Wolność wypowiedzi staje się tak dalece rozdmuchana, że staje się niebezpieczna. Mieszanie w sprawy aborcyjne Holokaustu?! Może tego skarżącego zbadałby psychiatra?!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane