statystyki

Nowa procedura karna: Krytyka niemerytorycznej krytyki

autor: Andrzej Mucha, Marcin Świerk24.11.2015, 00:00; Aktualizacja: 24.11.2015, 06:18
dr Andrzej Mucha, były prokurator, adwokat w Mucha & Lech Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych s.c.

dr Andrzej Mucha, były prokurator, adwokat w Mucha & Lech Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych s.c.źródło: Materiały Prasowe

Nasza polemika ma charakter konfrontacyjny, bo liczymy, że w końcu zacznie się rzetelna i merytoryczna dyskusja nad procesem karnym i to w gronie osób, które mają pojęcie o praktyce - piszą adw. Andrzej Mucha i sędzia Marcin Świerk.

Lektura kolejnych wypowiedzi wytrwałych krytyków nowelizacji kodeksu postępowania karnego (przykładowo: „Nowela k.p.k. odbija się czkawką”, DGP z 28 października 2015 r.) skłania nas do polemiki. Podejmujemy ją z pozycji wieloletnich praktyków, z jednej strony sędziego, z drugiej zaś adwokata (a kiedyś prokuratora), a więc osób znających realia każdej ze stron „sporów” dotyczących nowej procedury.


Pozostało jeszcze 95% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • sss(2015-11-24 15:05) Zgłoś naruszenie 00

    jasne, a kto obrońcom z przymusu zapłaci za godziny siedzenia nad aktami bieganie po aresztach a potem rzucenie jałmużny po 3 latach procesu w postaci 700 zł od czego jeszcze trzeba zapłacić dochodowy? Kto obrońcom zwróci za zlikwidowanie komercyjnego rynku usług prawnych? Kto zapłaci za konieczność przyswajania i kupowania coraz to nowych tomów przepisów? Ta reforma nadaje się do śmieci. Nikt jej nie chce, po za kilkoma jajogłowymi technokratami, którzy mogą dzięki temu pobronić sobie doktoraty i kilkoma grubymi rybami przestępczości, którzy korzystają ze skróconych terminów przedawnień.

    Nowa władza może przydać się do jednego, do likwidacji tej nowelizacji i powrotu do normalności.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane