Nocna debata i poprawki senatorów do nowelizacji ustawy ws. TK

20.11.2015, 07:00; Aktualizacja: 20.11.2015, 08:39
Sejm

Nocna debata i poprawki senatorów do nowelizacji ustawy ws. TKźródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

"Nie będę rozdzierał szat na temat procedury, bo różne ustawy w różnym trybie były przyjmowane, ale nie przypominam sobie, żeby ustawa ustrojowa - przecież TK jest fundamentem demokratycznego państwa prawa - była procedowana w tej izbie bez opinii konstytucjonalistów. Tym bardziej, że nasze biuro legislacyjne w sposób jednoznaczny przedstawiło nie wątpliwości, ale konkretne zarzuty niekonstytucyjności" - mówił Piotr Zientarski (PO).

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • Ślub się odbędzie(2015-11-20 08:44) Zgłoś naruszenie 00

  Dopóki będą istnieli Konstytucjonaliści polityczni (sami na taką opinię długo pracowali), a za takiego uważam p. Rzeplińskiego i jemu podobnych z branży , to ich zapraszanie mija się z celem. Gdyby TK to było niezależna instytucja sądownicza to rozumiem. A tak, to ich brak to zwykłe pustosłowie.

  A obecne TK, to wiadomo nie od dziś , że to osobowy "twór" PO i bicie piany, że kogoś nie zaproszono z branży ma się tak do rzetelności i obyczajności, jak nie zaproszenie (ojców) chrzestnych na ślub. Kiepsko to wygląda, ale ślub się odbędzie.

  NARÓD JAKO KONSTYTUCYJNY SUWEREN TEJ WŁADZY JUŻ WYBRAŁ W WOLNYCH WYBORACH NOWĄ WŁADZĘ. WIĘC NIECH KONSTYTUCJONALIŚCI WEZMĄ TO POD UWAGĘ I POGODZĄ SIĘ Z TYM FAKTEM, IŻ WSPIERANA PRZEZ WIELU Z NICH POPRZEDNIA OPCJA POLITYCZNA JUŻ SIĘ WYPEŁNIŁA I JEST MNIEJSZOŚCIĄ W PARLAMENTACH OBU IZB.
  PROSZĘ USZANOWAĆ WOLĘ SUWERENA I JEGO WŁADZY. TYLKO TYLE.

  Odpowiedz
 • Jest dobrze(2015-11-20 09:34) Zgłoś naruszenie 00

  Rulewski skowyczy w Senacie, Stępień w TVN24- idzie nowe. Ale pasożyty się kręcą, kwiczą, płacza gryzą, grożą. Dawniej wystarczyło pomoc rosji bolszewickiej, teraz pozostało skamlać do Kominternu w Brukseli. Aj, waj- giewałt kaczor nastał.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane