Piotrowski: Stosowanie prawa łaski nie może naruszać pewnego minimalnego progu akceptacji społecznej

17.11.2015, 19:29; Aktualizacja: 17.11.2015, 19:38
Andrzej Duda

Zdaniem eksperta prezydent, stosując prawo łaski, nie jest związany żadnymi przepisami określającymi przesłanki tego aktu, który nie wymaga uzasadnieniaźródło: ShutterStock

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego i byłych funkcjonariuszy biura skazanych za działania w tzw. aferze gruntowej, m.in. wiceszefa Macieja Wąsika.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • Mogłeś fiucie się odezwać, jak ułaskawiano(2015-11-17 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    gangsterów. A teraz powiedz, czy należy ułaskawić Komorowskiego za okradzenie willi prezydenckiej.

    Odpowiedz
  • emeryt(2015-11-17 19:58) Zgłoś naruszenie 00

    Kompromitacja prezydenta! a ja jako obywatel tego kraju protestuję przeciwko takiej praktyce i kolesiostwu i politycznemu aktowi łaski, a przede wszystkim uwłaczaniu wymiarowi sprawiedliwości!!!

    Odpowiedz
  • A ja jako obywatel Tegokraju(2015-11-17 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    protestuję przeciw uwłaczaniu wymiarowi sprawiedliwości przez Łączewskiego. Jak to dobrze, że prezydent Polski może machnięciem ręką unieważnić wypociny takiego gluta i reszty tych kurdupli.

    Odpowiedz
  • war(2015-11-17 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    Kwaśniewski i Wałęsa mają na swym koncie ułaskawienia MORDERCÓW. To ja już wolę ułaskawienie dla nadgorliwego szeryfa Mario K.

    Odpowiedz
  • TvKB(2015-11-18 03:19) Zgłoś naruszenie 00

    Prezydent, korzystając z prerogatywy Art. 139 Konstytucji, udzielił prawa łaski, wyrażając w ten sposób swoim postanowieniem wolę suwerena, który w wyborach powszechnych powierzył mu ten urząd. Ponieważ przepisy konstytycji stosuje się bezpośrednio i one są najwyższej rangi, to rozdział 59. KpK nie znajdzie tu wcale zastosowania.

    Odpowiedz
  • bbb(2015-11-18 07:15) Zgłoś naruszenie 00

    Boże, patrzysz i nie grzmisz, a to tylko początek tego bezprawia i niesprawiedliwości !!!

    Odpowiedz
  • Mirek(2015-11-18 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    MYŚLENIE NIE BOLI.Zgodnie z Konstytucją dopóki obywatel nie jest prawomocnie skazany,dopóty jest niewinny.Nie można interpretrować zapisów Konstytucji wybiórczo i wbrew logice-Ułasawienie dotyczy
    skazanych,a nie niewinnych i jest to "oczywista oczywistość"

    Odpowiedz
  • GHj(2015-11-18 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    A kogo ułaskawiali poprzednicy? Pospolitych bandytów. I jakoś doktorom prawa to nie przeszkadzało.
    A ułaskawienie Sawickiej? Jak to się ma do praworządności? Co na to doktorzy i profesorowie prawa?

    Odpowiedz
  • KL(2015-11-18 01:52) Zgłoś naruszenie 00

    "pewnego minimalnego progu akceptacji społecznej" - to element POLITYCZNY, bez związku z prawotwórstwem. Czy np. zmiana systemu politycznego dopuszczałaby zabór mienia jako działanie z minimalny (ale jednak!) progiem akceptacji społecznej. Podobnym nielogicznym, aprawnym pojęciem jest używane dotąd w sądach pojęcie "sprawiedliwości społecznej". Sędzia wie, co jest a co nie zgodne z zasadami sprawiedliwości społecznej? Może podzieli się tą wiedzą z resztą niedouczonego społeczeństwa? Tak, bierutowska "ustawa warszawska" była zgodna z zasadami sprawiedliwości społecznej. A dziś...?

    Odpowiedz