Koszt recyklingu będzie ukryty w cenie produktu

autor: Łukasz Kuligowski17.10.2008, 10:00; Aktualizacja: 17.10.2008, 10:04

Sklepy nie będą musiały podawać klientom, jaką część ceny pralki lub lodówki stanowią koszty późniejszego recyklingu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • Nic nie przebije tego.............czyli o złomowaniu pojazdów(2008-10-17 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    gdyż za brak jakiejkolwiek części pojazdu samochodowego ,oddanego do złomowania zapłacisz do 10 zł za 1 kg braku jego wagi !!!Więc lepiej fikcyjnie go sprzedać lub porzucić!. Jedna z oszukanych w ten sposób osób twierdzi:..pojazd nawet stary lub zniszczony ma niejednokrotnie bardzo drogie używane części i nie widzę powodu dla którego za odmowę oddania tych części na Złom jako mojej własności miała bym, komukolwiek coś płacić .
    Kto za to odpowiada ,kto przygotował uchwaloną Ustawę o recyklingu?...
    USTAWA O RECYKLINGU -złomowaniu pojazdów:
    pkt 5. W przypadku przyjmowania od właściciela niekompletnego pojazdu wycofanego z eksploatacji opłata, za brak jego wagi, nie może przekraczać wysokości 10 zł za 1 kg .
    Przedsiębiorca prowadzący stację demontażu może odmówić przyjęcianiekompletnego pojazdu, jeżeli właściciel pojazdu odmawia uiszczenia opłaty, o której mowa w ust. 2.
    Zastanawia nas czy za brak paliwa w baku pojazdu oddawanego na recykling też mamy płacić 10 zł haraczu od brakując

    Odpowiedz
  • Za co --jak zostawiam lodówkę pod smietnikiem(2008-10-17 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    to złomiarze zaraz robią jej darmowy recykling!- a wy chcecie kasę ,kasę na co? na renty strukturalne?

    Odpowiedz
  • eru(2008-10-17 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    w Gminach i Miastach sa zaklady oczyszczania miasta w duzych napewno sa oddzialy wiec co za problem ustawic kilka kontenerow aby kazdy mial dostep i mogl zostawic w nim bezuzyteczny sprzet w jego ocenie. Tak jest za Odra dlaczego nie u nas???

    Odpowiedz
  • /(2008-10-17 21:51) Zgłoś naruszenie 00

    jak jedziemy nad morze to płacimy za to że tam oddychamy a może by tak podatek za to że żyjemy PO-paprańcy mieli by czystą kasę i jak ekologiczną

    Odpowiedz
  • do "jak zostawiam lodówkę pod smietnikiem"(2008-10-18 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    Panie, właśnie o to chodzi, że złomiarze wyjmują metalowe części, a elektroniczne wyrzucają. Świństwa, które są w tej elektronice zanieczyszczają później glebę!

    Odpowiedz
  • do 5 -- nie glebę tylko smietnik(2008-10-18 21:53) Zgłoś naruszenie 00

    bo za wywóz śmieci już raz płacimy.

    Więc ile tych opłat na renty strukturalne dla Pawlaka?

    Odpowiedz
  • 46.(2008-10-19 18:31) Zgłoś naruszenie 00

    no cóż polak do ukrywania różnych niechętnie uwidocznianych elementów składowych ceny którymi go się okrada jest przyzwyczajony od dawna. Za czasów socjalizmu ci co nas okradali nazywali się Socjalistami dzisiaj, ci sami złodzieje nazywają się Demokratami. Pytanie - jaka więc jest różnica w nazwie złodziejstwo.

    Odpowiedz
  • Szanowna 7 --całkowita racja -pozwól ,że skopiuje tą wypowiedź.(2008-10-19 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    Za czasów socjalizmu ci co nas okradali nazywali się Socjalistami dzisiaj, ci sami złodzieje nazywają się Demokratami. Pytanie - jaka więc jest różnica w nazwie złodziejstwo.

    Odpowiedz
  • neoliberaly(2008-10-19 20:35) Zgłoś naruszenie 00

    Juz pierwsze efekty sa. Rad PO ukradl Ustawa z konta recyklingowego ponad 1 mln.zl i organizuje za nasze pieniadze konferencje miedzynarodowa chyba w Poznaniu. Wiec aby kntynuowac ow zamiary trzeba cos ukryc, aby trudne bylo do zidentyfikowania. Lepkie rece POkemonow, na wszystko znajda sposob, aby tylko zakosic kase spoleczna...

    Odpowiedz