statystyki

Urzędnicy dyktują Sejmowi ustawy

autor: Ewa Ivanova23.10.2015, 07:18; Aktualizacja: 23.10.2015, 08:24
Sędziowie opowiadają, że wielokrotnie obserwowali podczas komisji sejmowych symbiozę między posłami koalicji a przedstawicielami ministerstwa.

Sędziowie opowiadają, że wielokrotnie obserwowali podczas komisji sejmowych symbiozę między posłami koalicji a przedstawicielami ministerstwa.źródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: bpr.sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski

Poselskie przedłożenia pisane w resorcie? To możliwe, skoro poselskie poprawki uzasadnia wiceminister.

Projekt zmian ustawy o ustroju sądów powszechnych został przepchnięty na ostatnim posiedzeniu Sejmu – przy sprzeciwie Senatu, I prezes Sądu Najwyższego oraz prokuratora generalnego. Chodzi w nim o to, aby w sporach sądowych o wynagrodzenie wytoczonych np. przez sędziego czy dyrektora sądu minister sprawiedliwości z urzędu występował w charakterze interwenienta ubocznego.

Konsultacje z resortem

Formalnie projekt był inicjatywą poselską PO. Jednak we właściwościach pliku druku sejmowego 3743 widniał jako autor: bolonkowski (po pewnym czasie dokonano zmiany i pojawiło się inne nazwisko). Traf chciał, że w resorcie zastępcą dyrektora departamentu legislacyjnego jest Jan Bołonkowski. Czy to on był rzeczywistym autorem inicjatywy?


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • Człowiek(2015-10-23 10:04) Zgłoś naruszenie 00

  DZIĘKUJĘ ZA ZAJĘCIE SIĘ W KOŃCU NAJWAŻNIEJSZYM W TYM KRAJU PROBLEMEM.

  KAŻDĄ USTAWĘ TA BANDA PRZEKSZTAŁCI. NAWET JAK PLATFORMA NAPISZE DOBRĄ USTAWĘ (CO JEST NIEMAL NIEMOŻLIWE) TO TE ŁACHUDRY I TAK JA ZMIENIĄ..

  Pozdrawiam wszystkich w sprawie śmieci. Będzie za nie niedługo tak płacili (kary Unii) że Wam się odechce sejmowych rządów urzędników.

  Odpowiedz
 • sa(2015-10-23 14:21) Zgłoś naruszenie 00

  Jak mamy takich wybrańców w Sejmie,Senacie o niskim poziomie, krzykaczy, pieniaczy, trunkowych ,obżarciuchów za nasze-karty RP w knajpach i tam uzgadniane przy kielichu różnych spraw tendencji dla RP, to trudno się dziwić takim przepisom, powstałym ustawom. Czas teraz przy WYBORACH pogonić tych wszystkich(info media ) krętaczy, nieudaczników, nepotyków, kolesi partyjnych co rozwali wiele firm SP i dobrze im się dalej powodzi , w następnych uzdrawiają je ??? !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane